W Czarnożyłach mieszkańcy witali lato. Atrakcji nie brakowało! (zdjęcia)

1 godzina temu

Niedzielny festyn w Czarnożyłach przyniósł mnóstwo sportowych emocji, występów artystycznych i rodzinnej zabawy. Wydarzenie zorganizowane przez Gminę Czarnożyły oraz Gminny Ośrodek Kultury przyciągnęło mieszkańców na kompleks rekreacyjno-sportowy (zobacz film na naszym Facebooku).

Pogoda dopisała, po prostu topimy się! – żartuje Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły. – Mamy rywalizację o puchar wójta, biegi, w między czasie występy. Dzieje się dużo!

Zachęcam, by zasilić szeregi orkiestry. mamy sześciu przyszłych maturzystów w swoich szeregach, więc łatwo policzyć, ilu nas zostanie jak oni odejdą. – mówiła Irena Siorek z Czarnożylskiej Orkiestry Dętej. – To jest coś czego się nie zapomina przez całe życie.

W takie upalne dni nie ma jak orzeźwienie i nasze manualnie robione lemoniady – zapewnia Wiktoria Malatyńska, przewodnicząca KGW „Na Stawem” w Stawku – Tylko cytryny, pomarańcze…W takie dni to naprawdę wybawienie.

Miód, mięta. Całą noc stało w chłodziarce. – dopowiada Monika Stępień.

Emocji piłkarskich nie brakowało, bo odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły.

Gorąco, ale stałem na bramce, to nie miałem co robić. – zdradza nam Mikołaj Gmyrek, uczeń czwartej klasy. Jak nam powiedział, w wakacje zamierza się opalać.

Wieczorem po raz piąty wystartował Bieg Powitania Lata na dystansie 5 km. Pomimo upału na starcie zameldowało się ponad 120 osób (zobacz relacje tutaj, tutaj i tutaj).

Rekordowy Bieg Powitania Lata. Triumfy Owczarka i Wyrembak

Idź do oryginalnego materiału