Niedzielny festyn w Czarnożyłach przyniósł mnóstwo sportowych emocji, występów artystycznych i rodzinnej zabawy. Wydarzenie zorganizowane przez Gminę Czarnożyły oraz Gminny Ośrodek Kultury przyciągnęło mieszkańców na kompleks rekreacyjno-sportowy (zobacz film na naszym Facebooku).
Pogoda dopisała, po prostu topimy się! – żartuje Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły. – Mamy rywalizację o puchar wójta, biegi, w między czasie występy. Dzieje się dużo!
Zachęcam, by zasilić szeregi orkiestry. mamy sześciu przyszłych maturzystów w swoich szeregach, więc łatwo policzyć, ilu nas zostanie jak oni odejdą. – mówiła Irena Siorek z Czarnożylskiej Orkiestry Dętej. – To jest coś czego się nie zapomina przez całe życie.
W takie upalne dni nie ma jak orzeźwienie i nasze manualnie robione lemoniady – zapewnia Wiktoria Malatyńska, przewodnicząca KGW „Na Stawem” w Stawku – Tylko cytryny, pomarańcze…W takie dni to naprawdę wybawienie.
Miód, mięta. Całą noc stało w chłodziarce. – dopowiada Monika Stępień.
Emocji piłkarskich nie brakowało, bo odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły.
Gorąco, ale stałem na bramce, to nie miałem co robić. – zdradza nam Mikołaj Gmyrek, uczeń czwartej klasy. Jak nam powiedział, w wakacje zamierza się opalać.
Wieczorem po raz piąty wystartował Bieg Powitania Lata na dystansie 5 km. Pomimo upału na starcie zameldowało się ponad 120 osób (zobacz relacje tutaj, tutaj i tutaj).
Rekordowy Bieg Powitania Lata. Triumfy Owczarka i Wyrembak


1 godzina temu
















