Rozpoczynają się wakacje, a jedną z form spędzania wolnego czasu może być wycieczka do lasu. Nadleśnictwo Łomża przypomina o tym, jak zachowywać się w lesie, aby nie narazić siebie i przyrody na niebezpieczeństwo. Głównym zagrożeniem w lesie w okresie letnim są pożary. W polskich lasach jest sucho. Końcówka czerwca zapowiada się na upalną, a deszczu w prognozach na najbliższe dni nie widać. Dlatego leśnicy apelują do wszystkich korzystających z uroków leśnych wycieczek, aby nie rozpalać ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami. Nie wolno też wyrzucać niedopałków papierosów, ani nie wjeżdżać samochodem w miejsca, gdzie sucha roślinność może zetknąć się z gorącym układem wydechowym.
w tej chwili w lasach powiatu łomżyńskiego mapy wskazują na średnie zagrożenie pożarowe w lasach, jednak temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza mogą to zmienić.
Leśnicy przypominają także, aby dzwonić pod numer 112, gdy tylko zobaczymy w lesie dym lub ogień.
[news:1833513]