W niedzielę Swarzędz był stolicą biegania

1 rok temu

W minioną niedzielę, 4 czerwca Swarzędz – na kilka godzin – stał się prawdziwą stolicą biegania. Zanim jednak na trasę wyruszył tłum biegaczy, na ulicach naszego miasta rozegrano po raz trzeci Bieg Rodzinny, w którym udział wzięły trzy pokolenia swarzędzan oraz Bieg VIPów. Punktualnie o godzinie 11:00 wystartował natomiast bieg główny, w którym udział wzięło prawie 2 tys. biegaczy. Na mecie – zlokalizowanej na stadionie miejskim – jako pierwszy po 30 minutach i 10 sekundach – zameldował się Mykola Mevsha z Charkowa. 37 sekund po nim linię mety minął Dmytro Didovodiuk z Leszna z czasem 30:47, a na miejscu trzecim zameldował się z czasem 31:31 Serhiy Shevchenko. Wśród pań najlepszą okazała się z kolei Maryna Nemchenko z Charkowa (wynik: 34:52), druga była Olga Ochal z Bydgoszczy (wynik: 35:09), a trzecia Monika Brzozowska z czasem 35:21. Najlepszym swarzędzaninem został natomiast Przemysław Wełniak (35:10), który w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 23. miejscu. Drugim najszybszym swarzędzaninem był Radosław Pluciński, który przekroczył metę na 25. miejscu z czasem 35:23, a na trzecim miejscu uplasował się Adam Kierzek z czasem 35:52. 30. miejsce zajęła natomiast Katarzyna Szkoda z Zalasewa, która miesiąc temu została najlepszą biegaczką w ogólnoświatowym biegu „Wings for Life 2023”.

Tuż po zakończeniu rywalizacji odbyła się aukcja charytatywna na rzecz Joasi Tomaszewskiej z Kobylnicy, od 5 lat zmagającej się z nowotworem złośliwym.