W opolskim Toropolu realizowane są Mistrzostwa Polski Amatorów hokeju na lodzie

Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji III w Opolu rozpoczęły się w piątek w samo południe od meczu gospodarzy z Ice Breakers Sosnowiec. W nim to ekipa Orlika wygrała 8:3. Co prawda tuż po zmianie stron (zespoły grają 2×15 minut) rywale zmniejszyli straty do jednego gola, ale potem już na tafli niepodzielnie rządzili opolanie.

– Na początku drugiej połowy zapanowało małe rozluźnienie w naszych szeregach, ale gwałtownie uporządkowaliśmy grę i wyjaśniliśmy sytuację na tablicy wyników – zauważał po spotkaniu jeden z opolan Tomasz Śleziona. – Tym samym zanotowaliśmy bardzo dobre wejście w turniej, ale to tylko początek, bo nastawiamy się na wygraną i awans do wyższej dywizji.

Po nich w ramach rywalizacji w grupie A na lodowisko wyszły GTA Polonia Bytom i Wataha 71 Wrocław. Później z kolei walczyć będą także Kanzas Hockey Team Łódź, KH Wilki Wielkopolska, Sandecja Nowy Sącz, Winter Classic Nowy Targ (to już grupa B) oraz LUCE Bielsko-Biała, Niedźwiedzie Sanok, Sokoły Nowy Targ i Zbóje Nowy Targ (grupa C).

Mecze eliminacyjne zaplanowano również na sobotę. W niedzielę z kolei faza pucharowa. Dwie najlepsze drużyny turnieju awansują na drugi poziom, a dwie najgorsze spadną na czwarty.

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie realizowane są także pod patronatem „Opolskiej”.