W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych Stal Stalowa Wola pokonała Sokoła Nisko

Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych w 3 lidze rozegrała Stal Stalowa Wola. Jedenastka trenera Łukasza Surmy pokonała 4 ligowego Sokoła Nisko 2:0.

Obydwie bramki padły po przerwie. W 71. minucie celnie z głowy uderzył Igor Fedejko, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, a chwilę później Bartłomiej Olszewski wykorzystał dokładne zagranie od Filipa Szifera i pokonał Kacpra Moskala uderzeniem z lewej strony pola karnego.

W Stali zabrakło w tym meczu Kosei Iwao, Pawła Kucharczyka oraz Sławomira Dudy. Pierwszym rywalem „Stalówki” w rundzie wiosennej, która rozpocznie się 4 marca, będzie Cracovia II.

Tydzień później rozpoczną ligowe zmagania piłkarze Sokoła Nisko. W meczu ze Stalą trenerzy „zielono-czerwonych”, Paweł Wtorek i Artur Lebioda testowali Damiana Piryta. To brat Michała, obrońcy Sokoła, wychowanek klubu, który trafił na kilka lat do Stali Mielec, a jesienią był zawodnikiem Czarnych Połaniec. Pierwszym ligowym rywalem Sokoła będzie na wyjeździe Igloopol Dębica.

STAL – SOKÓŁ 2:0 (0:0)

1-0 Fedejko (71), 2-0 Olszewski (79)

STAL: Furman – Wojtak, Rogala, Hudzik, Grasza – Ziarko, Stępniowski, Filipczuk, Imiela – Grabarz, Szuszkiewicz oraz Smyłek, Szifer, Banach, Pikuła, Grasza, Olszewski, Kołbon, Soszyński, Fedejko

SOKÓŁ: Polit (60 K.Moskal)- Omuru (60 Buczek), Drelich, Gnatek, M.Pyryt – Marut, Bigas, F.Moskal, D.Piryt, (46 Serafin) – Dziopak, Mistrzyk.