W Siemiatyczach ma zostać uruchomiony szpitalny oddział ratunkowy

2 tygodni temu
W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach jeszcze w tym roku może być uruchomiony SOR. Taką decyzję podjęła minister zdrowia Izabela Leszczyna. Jak powiedział wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, szpitalny oddział ratunkowy w Siemiatyczach może powstać jeszcze w tym roku, natomiast jest to skomplikowany proces, ponieważ wymaga rozbudowy szpitala i doposażenia w odpowiedni sprzęt.
Siemiatycki SOR będzie czternastym w regionie. Wojewoda podkreślił, iż to niezwykle ważne z punktu widzenia mieszkańców Siemiatycz i okolicznych miejscowości.
Odległość do najbliższego SOR z Siemiatycz to około 50 kilometrów do Bielska Podlaskiego i Sokołowa Podlaskiego, a dobrze wiemy, iż kwestie bezpieczeństwa i szybkości działania w medycynie mają najważniejsze znaczenie - tłumaczył Jacek Brzozowski.
SP ZOZ w Siemiatyczach spełnia wymagania techniczne oraz kadrowe, konieczne do uruchomienia oddziału. Placówka posiada całodobowe lądowisko zlokalizowane w odległości 50 metrów od budynku szpitala.
To jest niezwykle potrzebny oddział dla naszego szpitala po to
Idź do oryginalnego materiału