W ten weekend czeka nas 5. Rajd Bialski o Puchar Prezydenta Białej Podlaskiej

9 miesięcy temu

Impreza odbędzie się w dniach 23 i 24 września (sobota i niedziela) na terenie Białej Podlaskiej. Przewidziane są cztery lokalizacje prób na zamkniętych odcinkach drogowych. KJS 5. Rajd Bialski rozgrywany jest jako 1 Runda Samochodowych Mistrzostw Automobilklubu Bialskopodlaskiego i 1 Runda Mistrzostw Okręgu Lubelskiego.

Rajd będzie składał się z dwóch imprez. W sobotę przewidziany jest Super Sprint, który zostanie rozegrany w jednej lokalizacji, dzięki czemu będzie możliwy start bez pilota lub start dwóch kierowców jednym autem. Zaplanowano trzy przejazdy tej samej próby. Początek o godzinie 15.00, a meta około godziny 20.00.

W niedzielę rozegrany zostanie główna impreza. Tu organizator przewidział aż cztery lokalizacje, które będą pokonywane kilkukrotnie. Tego dnia załogi muszą się składać z dwóch osób (pilot jest obowiązkowy). Impreza będzie się składała z trzech przejazdów w trzech przygotowanych próbach oraz próby Power Stage, za którą będą przyznane dodatkowe punkty do klasyfikacji. Po zakończeniu zostanie rozegrana dodatkowa Próba Super Specjalna – wyścig równoległy w trybie pucharowym. Start o godzinie 10.00, meta około godziny 16.00.

– Do udziału w KJS (Konkursowa Jazda Samochodem) dopuszcza się samochody osobowe, ze sztywnym zamkniętym dachem, posiadające ważne dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach publicznych RP i spełniające wymogi regulaminowe amatorskich imprez samochodowych PZM. Samochody uczestniczące w imprezie muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wystartować może każdy właściciel prawa jazdy kategorii B – informuje Grzegorz Piechowicz, prezes Automobilklubu Bialskopodlaskiego.

Szczegółowe informacje na temat 5. Rajdu Bialskiego o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska znajdują się na stronie: http://akbiala.pl/5-rajd-bialski/

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Automobilklub Bialskopodlaski, przynależący do Polskiego Związku Motorowego. Patronat honorowy objął prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Organizatorzy zapraszają do kibicowania. Wstęp bezpłatny.

Idź do oryginalnego materiału