Walka była, punktów zabrakło. Bełchatów lepszy

Piłkarzom Mławianki nie udało się zatrzymać rozpędzonego beniaminka z Bełchatowa. Choć podopieczni Piotra Rzepka walczyli, to jednak większą liczba popełnionych błędów przesądziła o porażce. W ostatecznym rozrachunku okazali się gorsi o bramkę.

Bełchatowianie mogą się pochwalić solidnym budżetem, dlatego w ich szeregach nie brakuje zawodników z ekstraklasową przeszłością jak Artur Golański, Łukasz Wroński czy też Bartłomiej Bartosiak. Dwaj ostatni występowali w szeregach bełchatowskiej drużyny, kiedy ta walczyła jeszcze na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju.

Teraz próbują się przedostać ponownie na poziom centralny. Lepiej zaczęli wczorajszy bój od mławian, w szeregach których zadebiutował nowy pomocnik Adam Stefański (Jakub Tworek leczy przez cały czas uraz barku). Mogli wyjść na prowadzenie, ale na szczęście piłka po strzale Wrońskiego przeszła obok słupka.

Gospodarze odpowiedzieli szybko, po zagraniu od Michała Pragacza na czystą pozycję wybiegł Mateusz Karol. Przed sobą miał już tylko bramkarz, ale mocno naciskany, oddał szybki strzał. W efekcie Leonid Otczenaszenko zatrzymał próbę naszego napastnika. Potem próbowali jeszcze uderzać Stefański, Masalov, a mocna „bomba” Joao Odillona z woleja przeszła po rękach bramkarza nad poprzeczką..

Niewykorzystane sytuacje zemściły się szybko. W 29. minucie Przemysław Zdybowicz otrzymał dokładne prostopadłe podanie od jednego z kolegów. Przed sobą miał już tylko Mateusza Kolińskiego. Przymierzył celnie, idealnie w długi róg.

Obroniony karny

Goście mogli schodzić do szatni choćby z dwubramkowym prowadzeniem. Piotr Karwowski sfaulował w polu karnym jednego z przeciwników. Arbiter wskazał na „wapno” – Koliński wyczuł intencję strzelca, w efekcie wybronił w kapitalnym stylu uderzenie Wrońskiego.

Niestety to tylko odwlekło stratę drugiego gola przez Mławiankę. Ten moment nastąpił ostatecznie w 48. minucie. Bartosiak przedostał się lewym skrzydłem w pole karne, po czym mocnym uderzeniem przełamał dłonie naszego bramkarza.

Skuteczna pogoń

Na szczęście mławianie nie zamierzali się poddawać. gwałtownie zaliczyli kontaktowe trafienie – po rzucie wolnym Stefański zagrał piłkę w pole karne, a tam rezerwowy Łukasz Szczerbowski wyskoczył wyżej od obrońcy GKS-u. Głową otworzył konto bramkowe naszego zespołu.

Na tym nie koniec – w 60. minucie padło wyrównanie. Akcję zaczął Stefański, potem Oleksandr Masalov posłał kapitalną piłkę do Odillona. Ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Bramkarz gości nie miał żadnych szans na skuteczną obronę.

Okienko Karola

Wydawało się, iż zespół z Bełchatowa można choćby pokonać. Niestety zabrakło kolejnej skutecznej akcji, a reprezentanci GKS-u otrząsnęli się w końcu po chwilowym szoku. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym wyszli ponownie na prowadzenie. Na dodatek na tym nie koniec. W 84. minucie Serhij Napolov wykorzystał rzut karny.

Mławian stać już było tylko zmniejszenie rozmiaru przegranej. W doliczonym czasie pięknym strzałem z rzutu wolnego idealnie w górny róg popisał się Mateusz Karol.

Mławianka Mława – GKS Bełchatów 3:4 (0:1)
Mławianka: Koliński – Karwowski (85. Kurowski), Hurenko, Komorowski (55. Szczerbowski), Markowicz, Masalov (80. Olczak), Hreben, Stefañski (80. Tunkiewicz), Pragacz, Karol, Odillon

Pozostałe wyniki IV kolejka (23 sierpnia): Lechia – Pelikan 1:0, Broń – Legia II 1:1, Concordia – Olimpia 1:0, Świt – Jagiellonia II 2:2, Pilica – Legionovia 1:2, Unia – GKS Wikielec 2:2, Pogoń – Warta 3:0, ŁKS – Victoria

18. Olimpia Zambrów 4 0 3:10

V kolejka (26-27 sierpnia): Victoria – Lechia, Warta – ŁKS, GKS Wikielec – Pogoń, Legionovia – Unia, Jagiellonia II – Pilica, GKS Bełchatów – Świt, Olimpia – Mławianka (niedziela godz. 12),, Legia II – Concordia, Pelikan – Broń

Fot: Bogdan Jakubowski