Walka nagrodzona. Główka Odillona warta punktu

Drugi z rzędu remis w rozgrywkach trzeciej ligi zanotowała Mławianka. W starciu z rezerwami Legii Warszawa przegrywała długo, ale nie zrezygnowała z walki. Została nagrodzona, w 87. minucie niezawodny Joao Odillon doprowadził do wyrównania.

Wynik meczu mógł otworzył Mateusz Karol. Tuż przed upływem premierowego kwadransa Stanislav Hrebeń posłał dokładnie podanie do młodego napastnika. Ten miał przed sobą już tylko Cezarego Misztę. Niestety strzelił wprost w nogi interweniującego bramkarza.

Legioniści byli skuteczniejsi – w 18. minucie wyprowadzili skuteczny atak. Szymon Grączewski uciekł Sebastiana Kurowskiego, po czym posłał podanie w pole karne. Tam Adam Ryczkowski wyprzedził dwóch naszych stoperów i pewnym uderzeniem pokonał Mateusza Kolińskiego.

Na szczęście podopieczni Piotra Rzepki nie zamierzali się poddać. Trener posłał m.in. w bój wracającego po kontuzji barku Jakuba Tworka. Determinacja została nagrodzona w 86. minucie. Dośrodkowanie Mateusza Markowicza wylądowało na głowie Macieja Komorowskiego. Wszystko zakończył Odillon. Wygrał pojedynek z obrońcą (legioniści dopominali się faulu – za protesty czerwoną kartkę obejrzał trener Piotr Jacek) i z najbliższej odległości pozwolił się cieszyć kibicom w Mławy z wywalczonego remisu z ekipą rezerw ekstraklasowego klubu.

Mławianka Mława- Legia II Warszawa 1:1 (0:1)
Mławianka: Koliński – Kurowski, Hurenko, Komorowski, Markowicz, Masalov (46. Didier), Olczak (69. Pragacz), Hreben (69. Kopacz), Stefański (46. Tworek), Karol, Odillon

Pozostałe wyniki VI kolejki (1-3 września): Lechia – Broń 4:0, Concordia – Pelikan 1:2, Świt – Olimpia 1:1, Pilica – GKS Bełchatów 1:5, Unia – Jagiellonia II 3:2, Pogoń – Legionovia 6:2, ŁKS Łomża – GKS Wikielec 2:1, Victoria – Warta 0:1

18. Olimpia Zambrów 6 2 5:12

VII kolejka (9-10 września): Warta – Lechia,, GKS Wikielec – Victoria, Legionovia – ŁKS, Jagiellonia II – Pogoń, GKS Bełchatów –Unia, Olimpia – Pilica, Legia II – Świt,, Pelikan Łowicz – Mławianka (niedziela godz. 12), Broń – Concordia

Fot: Bogdan Jakubowski