Walka o tytuł mistrza w NALP nabiera „rumieńców”

podhaleregion.pl 3 tygodni temu

W 9. kolejce spotkań rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej doszło do bezpośredniej konfrontacji dwóch kandydatów mistrzostwa.

Aktualny mistrz – Gazda, mierzył się z liderem przed tą kolejką, ekipą Fun&Football. Mecz sprostał oczekiwaniom i dostarczył dużych emocji. Wynik otworzył Zając, który wyprowadził F&F na prowadzenie. Gazda gwałtownie nie tylko straty odrobiła (kapitalna trójkowa akcja Pluta – Duda – Kolasa), ale po chwili objęła prowadzenie za sprawą trafienia Wójciaka. Riposta rywali też była jednak błyskawiczna i chytry strzał z dystansu Bierówki sprawił iż na przerwę zespoły schodziły przy remisie 2:2. W drugiej połowie trochę przyszło nam poczekać na gole. Śpiszyło się Gaździe, który nie mógł sobie pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów. Efekty tego przyszły w ostatnim kwadransie. Najpierw po faulu na Dudzie, Kolasa wykorzystał rut karny a po chwili ten sam gracz skompletował hat-tricka, sprytnie dokładając nogę do strzału Pluty. Teraz to F&F ruszył w pościg, ale udało się już tylko zmniejszyć rozmiary przegranej.

Wynik meczu Gazdy z F&F ucieszył też zawodników Paki Jana, którzy po pewnym zwycięstwie nad Lightbikes.pl, także wyprzedzili w tabeli ekipę F&F i wspólnie z Gazdą dzielą fotel lidera.

Szymon Kudasik był bohaterem meczu Winter Classic z Galerią Wnętrz. Był autorem dwóch bramek dla Winterów, w tym tej zwycięskiej na 3:2 zdobytej w ostatniej minucie.

Dobrą dyspozycję potwierdziła Galeria Wnętrz, która wygrała 4 mecz z rzędu. Największy wkład w wygraną 4:2 nad Mix40 miał autor hat-tricka Robert Chudoba.

Gazda – Fun&Football 4:3 (2:2)

Gole: Kolasa 3, Wójciak – Świder, Bierówka, Zając.

Lightbikes.pl – Paka Jana 1:5 (0:2)

Gole: Wieczorek – Mikoś 3, R. Antolak, Remiasz

Gim Forteca – Winter Classic 2:3 (0:2)

Gole: Kopytko, Ziemianek – Kudasik 2, Dutkiewicz.

Mix40 – Galeria Wnętrz 2:4 (0:1)

Gole: Nycz, Dziekan – Chudoba 3, Józefczak