Walkower dla rezerw. Szczęsny trafił po pierwszy

1 tydzień temu

Na sześć kolejek przed końcem sezonu, sytuacja beniaminka ze Szreńska w tabeli A-klasy zrobiła się dramatyczna. Domowy pojedynek z GKS-em Łyse przyniósł wysoką porażkę. Na drugim biegunie są oba nasze zespoły walczące szczebel niżej.

Zarówno Wieczfnianka jak i Tamka Dzierzgowo punktowały w pierwszy majowy weekend. Lepiej spisała się Wieczfnianka. Na swoim boisku okazała się lepsza od rezerw Opii Opinogóra. Wynik udało się otworzyć już w 8. minucie. Jeden z zawodników gości pokonał własnego bramkarza. Natomiast kolejne trafienia przyszły po przerwie. Najpierw do siatki pocelował niezawodny Mateusz Benecki, natomiast potem przyszedł czas na Igora Szczęsnego. Dla szesnastolatka to pierwszy gol w seniorskich rozgrywkach ligowych.

Tamka wywalczyła punkt w domowym starciu z drugą ekipą nasielskiego Żbika. Podopieczni Jacka Szypulskiego przegrywali 1:2, ale walczyli do końca. W doliczonym czasie do remisu doprowadził Krzysztof Stępka (dublet w sobotnim pojedynku).

Mławianka II otrzymała punkty za darmo – w Mławie nie pojawili się reprezentanci GKS-u Pokrzywnicy. Walczyła za to wspomniany na wstępie Żak. Został jednak rozbity dla przybyszy z powiatu ostrołęckiego (przybyli z zaledwie dwoma rezerwowymi). Pięć goli dla zwycięzców (wszystkie w pierwszej odsłonie) wbił Bartłomiej Nicewicz.

A-klasa
Mławianka II Mława – GKS Pokrzywnica 3:0 – walkower
Żak Szreńsk – GKS Łyse 0:8 (0:5)

Pozostałe wyniki XX kolejki (1-5 maja): Korona – KS Pniewo 1:1, Narew II – Świt 6:0, Bartnik – Krasnosielc 3:1, FC Różan – KS Wąsewo 4:2, Orzeł – Gladiator 0:4

14. Żak Szreńsk 20 7 24:88

XXI kolejka (11-12 maja): Orzeł – Korona, Gladiator – FC Różan, KS Wąsewo – Bartnik, Krasnosielc – Żak (niedziela godz. 17), GKS Łyse – Mławianka II (sobota godz. 16), GKS Pokrzywnica – Narew II, Świt – KS Pniewo

B-klasa
Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Opia II Opinogóra 3:0 (1:0)
Tamka Dzierzgowo – Żbik II Nasielsk 2:2

Pozostałe wyniki XVI kolejki (4-5 maja): PAF II – MKS II 2:4, GKS Świercze – Wkra 1:4, Gryf – Boruta 3:2, Orlęta – Jutrzenka 8:1

12. GKS Świercze 16 2 11:67

XVII kolejka (11-12 maja): PAF II – Orlęta, Jutrzenka – Gryf, Boruta – Tamka (sobota godz. 15), Żbik II – GKS Świercze, Wkra – Wieczfnianka (sobota godz. 17.30), Opia II – MKS II

Fot: Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna