Warta wygrała szalony mecz w Zielonej Górze

5 godzin temu

Po szalonym derbowym meczu AstroEnergy Warta Gorzów wygrała na wyjeździe z Lechią Zielona Góra 2:1 w ramach 11. kolejki III ligi.

Do przerwy Lechia prowadziła 1:0 po golu autorstwa Mateusza Lisowskiego z rzutu karnego. Najwięcej działo się jednak w ostatniej pół godzinie – w 60 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Franciszek Majchrzak. Warciarze błyskawicznie wyrównali, gdy po rzucie wolnym do siatki trafił Przemysław Zdybowicz.

Niedługo później w ślady Majchrzaka poszedł Igor Kurowski, a także drugi trener Lechii, Michał Sucharek. Zielonogórzanie musieli sobie radzić w dziewiątkę, ale długo utrzymywali remis, a choćby groźnie atakowali Wartę. Gorzowianom udało się jednak wykorzystać przewagę w szóstej minucie doliczonego czasu gry – na 2:1 trafił Igor Lewandowski, który głową dobił obroniony przez Jakuba Bursztyna rzut karny.