Warta złapała oddech: cenne 3 punkty z Rakowem II

radiogorzow.pl 2 tygodni temu

Bardzo cenne trzy punkty w III lidze zdobyli piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów, którzy pokonali u siebie drugi zespół Rakowa Częstochowa 2:1.

Do przerwy było 0:0, ale przeważali goście, zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli. W drugiej połowie Warta zagrała odważniej i w 52. minucie objęła prowadzenie po golu Dawida Ufira, którego świetnie dośrodkowaniem obsłużył Adrian Marchel.

W 69. na 2:0 z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką podwyższył Adrian Bielawski. 4 minuty później kontaktowego i jak się okazało jedynego gola dla częstochowian zdobył po zamieszaniu w polu karnym Patryk Jurczyński. Ostatni kwadrans zdecydowanie należał do zaplecza mistrzów Polski, ale warciarze obronili korzystny rezultat i dzięki tej wygranej uciekli ze strefy spadkowej: