Wataha Stalowa Wola i Ujadające Okratki na podium mistrzostw Polski w dogtrekkingu

Po raz kolejny na przestrzeni ostatnich kilku lat Sanok zorganizował Mistrzostwa Polski w dogtrekkingu. Uczestnicy tegorocznego czempionatu biegania w uprzęży ze swoimi czworonogami mieli do wyboru trzy trasy o długościach: 5, 15 i 25 km.

Świetnie na obrzeżach Królewskiego Miasta spisywali się reprezentanci Stalowej Woli. Tytuł wicemistrzów Polski w kategorii rodzinnej (dystans 15 km) wywalczył team Ujadające Okratki. Zespół tworzyli znani w regionie miłośnicy ekstremalnych, pieszych i biegowych rajdów przygodowych i na na orientację, Hubert Puka i jego małżonka Ewa Skubida oraz ich suczka Erka.

Tuż za podium, na miejscu czwartym ukończyły zawody: Karolina i Gabriela Iżewskie (mama i córka – red.) oraz Tina. Wszystkie reprezentowały Watahę Stalowa Wola.

Pani Karolina to miłośniczka koni, instruktorka jazdy konnej, a jej córka Gabrysia to była utytułowana zawodniczka pływackiej sekcji Motyla MOSiR Stalowa Wola, w tej chwili uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Obu paniom towarzyszyła suczka Tina i cała trójka startowała pod egidą Watahy Stalowa Wola.

Również Watahę Stalowa Wola reprezentowała i zakończyła udział w mistrzostwach zdobyciem medalu, Aleksandra Burdach. To kolejna kobieta ze sportową duszą i osiągnięciami w teamie Watahy. Jeszcze nie tak dawno pani Ola stawała na podium zawodów w karate kyokushin. Ma w swoim dorobku kilka medali mistrzostw Polski południowo-wschodniej. W Sanoku wystartowała ze swoją Ayrą na dystansie 15 km w kategorii indywidualnej kobiet i wywalczyła tytuł drugiej wicemistrzyni Polski.

Wśród mężczyzn na miejscu piątym na 15 km został sklasyfikowany Jarosław Tyrała i jego Bary – także reprezentanci Watahy Stalowa Wola – a na najkrótszym dystansie 5 km – bieg bez psa – Cecylia Burdach i jej wnuczka Ines Burdach zostały sklasyfikowane na miejscu trzynastym.