Ważny triumf Mławianki. Piękne przełamanie Odilona

2 tygodni temu

Po serii czterech spotkań bez wygranej piłkarze Mławianki zainkasowali w końcu komplet punktów. W sobotnie popołudnie okazali się lepsi od konkurentów z Elbląga. Triumf nad Concordią to nie tylko pierwszy wiosenny sukces na swoim boisku. Pozwolił wypracować nad groźnym konkurentem pięciu oczek przewagi w klasyfikacji generalnej.

Początek przyniósł groźne akcje w wykonaniu gości. Norbert Florczak musiał interweniować już w 3. minucie. W kapitalnym stylu wybronił uderzenie zza pola karnego Jakuba Rękawka. Nie dał mu także rady Kacper Sionkowski. Jeden z groźniejszych strzelców Concordii przegrał pojedynek sam z sam z naszym bramkarzem.

Niewykorzystane okazje zemściły się gwałtownie na przybyszach. Joao Odilon został powalony na murawę. Całe zdarzenie miało miejsce w polu karnym. Dlatego arbiter wskazał się na „wapno”. Z jedenastu metrów nie pomylił się Gabor Grabowski.

Szybko mogło być 2:0 dla Mławianki. Odilon wycofał piłkę wprost pod nogi Adama Stefańskiego. Ten uderzył po ziemi, ale Maksymilian Manikowski poradził sobie z próbą naszego pomocnika.

Ostatecznie kolejny cios zielono-biali wyprowadzili tuż po zmianie stron. Odilon uciekł w swoim stylu obrońcom. Wszystko zakończył wybornym uderzeniem. Piłka wylądowała idealnie w górnym rogu bramki. euforia naszego napastnika była ogromna. Trafił do siatki po blisko pięciu miesiącach przerwy.

To przypieczętowało wygraną Mławianki. Ostatnie fragmenty minuty meczu to już skuteczna defensywa (trzeci mecz bez straconego gola). Natomiast doliczony czas mógł przynieść trzeciego gola. Uderzenie z rzutu wolnego Ivana Hurenko Manikowski wybił przed siebie. Jednak dobitka Mateusza Karola okazała się nieskuteczna.

Mławianka Mława – Concordia Elbląg 2:0 (1:0)
Mławianka: Florczak – Markowicz, Mikołajewski, Smirnov, Hureńko, Jońca (61. Masalov), Zielski, Stefański, Karol, Grabowski (67. Tworek), Odilon (76. Karwowski)
Pozostałe wyniki XXVI kolejki (20 kwietnia): Lechia – GKS Wikielec 3:0, Warta – Legionovia 2:2, Victoria – Jagiellonia II 1:0, ŁKS Łomża – GKS Bełchatów 3:0, Pogoń – Olimpia 4:1, Unia – Legia II 4:0, Pilica – Pelikan 1:1, Świt – Broń 0:0

18. Pilica Białobrzegi 26 19 25:63

XXVII kolejka (26-27 kwietnia): Unia – Pelikan, Mławianka – Lechia (sobota godz. 16), Concordia – Świt, Broń – Pilica, Olimpia – ŁKS Łomża, GKS Bełchatów – Victoria, Jagiellonia II – Warta, Legionovia – GKS Wikielec

Fot: Bogdan Jakubowski