Weegree AZS wygrywa z Astorią i jest już bardzo blisko awansu do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy

W trzecim spotkaniu o awans do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonało przed własną publicznością Astorię Bydgoszcz 74:73 (22:25, 22:16, 15:19 i 15:13). W rywalizacji play-off Weegree prowadzi 2:1. W niedzielę (28.04) kolejne spotkanie w hali przy Prószkowskiej w Opolu.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku minutach gry uzyskali pięć punktów przewagi. Później do głosu doszła drużyna z Opola. Akademicy poprawili skuteczność rzutów z dystansu, doprowadzili do remisu, a później objęli choćby prowadzenie. Końcówka pierwszej odsłony minimalnie lepsza dla Astorii. W ostatniej akcji Andre Walker zdobył 3 punkty, a bydgoszczanie wygrali tę część meczu 25:22.Druga kwarta bardzo długo układała się po myśli akademików z Opola. Zespół trenera Skibniewskiego dobrze bronił, jeszcze lepiej radził sobie w ataku, co przełożyło się na prowadzenie 37:25. Niestety AZS nie utrzymał takiego poziomu do końca kwarty i rywal znacznie zniwelował straty. Ostatecznie na półmetku rywalizacji gospodarze prowadzili 44:41.Po zmianie stron kibice przez całą trzecią kwartę obserwowali bardzo zaciętą rywalizację. Nieco bardziej skuteczni byli goście, którzy wygrali tę część…