Weegree wygrywa pierwszy mecz play-offów z Astorią Bydgoszcz

2 tygodni temu

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off Bank Pekao 1. Ligi z Astorią Bydgoszcz 81:79 (23:19, 22:19, 20:17, 16:26). Najwięcej punktów dla opolskiego zespołu - 24 - rzucił Kareem Reid.

Po dobrej końcówce fazy zasadniczej Bank Pekao 1. Ligi koszykarzy, zawodnicy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pojechali do Bydgoszczy na mecz z Astorią, z którą rywalizują w ćwierćfinale play-off w walce o ekstraklasę. Zawodnicy Astorii byli stawiani w roli delikatnych faworytów i chcieli wykorzystać przewagę swojego parkietu. „Akademicy” z Opola zaskoczyli jednak swoich przeciwników na początku tego spotkania. Dobrze weszli mecz, a kluczową rolę odgrywał Kareem Reid, który solidnie punktował i dzielił się piłkami ze swoimi kolegami. W połowie pierwszej kwarty opolanie prowadzili 20:10, a 10 punktów zaliczył Reid. Astoria się obudziła i zaczęła redukować przewagę, którą wypracowali sobie opolanie. Ostatecznie pierwsza kwarta na korzyść Weegree, którą opolanie wygrali 23:19. Na początku drugiej części gry ponownie dobrze prezentowali się koszykarze z Opola. gwałtownie wypracowali sobie 10-punktową przewagę…