Weekend pełen wyścigów kolarskich dla zawodniczek i zawodników Ziemi Brzeskiej

Od piątku do niedzieli (14 – 16 kwietnia), młodzi kolarze Ziemi Brzeskiej wystartowali w aż czterech wyścigach! Charakterystyka zawodów była zróżnicowana, ponieważ podopieczni trenera Franciszka Moszumańskiego ścigali się zarówno na trasach szosowych, jak i MTB. Różna była także ranga zawodów – od regionalnych mistrzostw LZS i pucharu, po ogólnopolskie tzw. Małe Grand Prix Pomorza Zachodniego, które znalazło się w kalendarzu imprez PZKol.

Walka o Górę św. Anny
W piątek (14.04), odbyły się Otwarte Mistrzostwa LZS woj. opolskiego. Zawody te były jednocześnie I etapem Triady Kolarskiej „Annaberg – Kędzierzyn-Koźle”. W górskim wyścigu szosowym nie mogło zabraknąć kolarzy Ziemi Brzeskiej. Wyścig polegał na na trudnym podjeździe na trasie Zdzieszowice – Góra św. Anny.

Najmłodsza z naszych zawodniczek Helena Szetelnicka wywalczyła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Również na 2. miejscu przyjechała Wiktoria Madejska w kat. młodziczek. Tuż za podium, na 4. miejscu w kategorii żakini uplasowała się Zuzanna Wojdyła, natomiast Hanna Wojdyła zajęła 5. miejsce.

5. miejsca w walce o Górę św. Anny wywalczyli również młodzi kolarze Ziemi Brzeskiej: Łukasz Tokarczyk w kat. młodzik oraz Bartosz Wojdyła w elicie.

Wiktoria Madejska na podium Małego Grand Prix Pomorza Zachodniego
Sobota i niedziela (15-16.04) również stały pod znakiem wyścigów kolarskich, ale w różnych regionach Polski. Kiedy większość naszych zawodniczek i zawodników ścigało się na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku, Wiktoria Madejska pojechała aż do Stargardu, aby wziąć udział w trudnym, bo aż trójetapowym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim na Pomorzu Zachodnim.

Na linii startu stanęły najlepsze polskie żakinie i młodziczki. W tej pierwszej kategorii wiekowej pojechała Wiktoria Madejska. W pierwszym etapie wyścigu zawodniczki miały do pokonania dystans 32,4 km (ze startu wspólnego). II etap, to już jazda indywidualna na czas (6 km), natomiast III etap zawodów odbył się ze startu wspólnego, a żakinie miały do pokonania 27 kilometrów.

Wiktoria Madejska zajęła kolejno 2. miejsce, 2. miejsce i 3. miejsce, co w klasyfikacji generalnej zapewniło naszej zawodniczce drugą lokatę i 2. miejsce na podium Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego MGP Pomorza Zachodniego.

Terenowa sobota i asfaltowa niedziela
W minioną sobotę (15.04), w Mienicach między Wrocławiem a Trzebnicą odbyła się II edycja Pucharu Kocich Gór. Pasjonaci i amatorzy wyścigów MTB spotkali się na leśnych, szutrowych trasach, aby powalczyć o wspomniany puchar.

Reprezentantką Ziemi Brzeskiej była Helena Szetelnicka, która na dystansie 3 kilometrów wywalczyła 2. miejsce w kategorii wiekowej 8-10 lat. Tym samym najmłodsza nasza zawodniczka stanęła na podium.

W niedzielę (16.04), kolarze wrócili na szosę, biorąc udział w VI Kryterium Tribike im. W. Lepicha. Wyścig uliczny w Kędzierzynie-Koźlu stanowił jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny LZS i był zaliczany jako III etap wyścigu pn. „ANNABERG KĘDZIERZYN-KOŹLE”.

W kategorii żakini zwyciężyła Zuzanna Wojdyła, natomiast Hanna Wojdyła zajęła 2. miejsce. Także na najwyższym stopniu podium staną Łukasz Tokarczyk (1. miejsce w kat. młodzik).

Drugie lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły również: Zofia Wojdyła (2. miejsce kat. młodziczka) oraz Helena Szetelnicka (najmłodsza kat. wiekowa).

Poniżej publikujemy fotorelację z kolarskiego weekendu na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim.