Weronika Lizakowska i Olimpia Breza z medalami Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

koscierski.info 2 miesięcy temu

Znakomity start zanotowała Weronika Lizakowska podczas Mistrzostw Polski, który odbywały się w Bydgoszczy. Wywalczyła tam dwa medale. Po jeden krążek sięgnęła również Olimpia Breza. To były jubileuszowe, bo setne - Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy rywalizowali najlepsi lekkoatleci w kraju. W tym gronie znalazły się dwie zawodniczki Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus Kościerzyna – Weronika Lizakowska oraz Olimpia Breza. Obydwie lekkoatletki zaprezentowały się rewelacyjnie. Wystartowały one na dystansie 5000 metrów. Weronika Lizakowska okazała się bezkonkurencyjna i jako pierwsza minęła linię mety, wygrywając wyraźnie z czasie 15:38,15. Warto w tym miejscu podkreślić, iż z tym wynikiem nasza zawodniczka „wskoczyła” na 13. miejsce w polskich tabelach historycznych. Z kolei jej klubowa koleżanka – Olimpia Breza była trzecia. Jej czas to z kolei 15:53,07. Nasze dwie zawodniczki zostały rozdzielone przez Elizę Megger z LKS Pszczyna. Weronika Lizakowska wystartowała również na dystansie 1500 m. Zawody wygrała Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek z czasem 4:10,96.