Weronika z historycznym złotem dla Płońska w podnoszeniu ciężarów

plonszczak.pl 3 godzin temu
Weronika Kaniewska - zawodniczka KSS Sparta Płońsk - została mistrzynią Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej do 81 kg.

Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików do lat 15 odbyły się w dniach 18-20 października w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dla zawodniczki KSS Sparta Płońsk, Weroniki Kaniewskiej był to ostatni start w tej kategorii wiekowej i okazał się po prostu historyczny. Podopieczna trenera Dawida Przybyszewskiego została mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 81 kg, zdobywając złote medale nie tylko w dwuboju z wynikiem łącznym 136 kg, ale także w rwaniu (62 kg) i podrzucie (74 kg).

Przypomnijmy, iż rok temu obecna uczennica I klasy ogólniaka przy ul. Płockiej w Płońsku zdobyła srebrny medal.

Kolejnym sukcesem 15-letniej płońszczanki jest powołanie na zgrupowanie kadry Polski do lat 17, które - w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem - odbędzie się w dniach 10-17 listopada. (ak)