
W sobotę, 21 czerwca, odbyła się druga edycja Wyszkowskiej Nocy Świętojańskiej, zorganizowana przez Fundację Między Nami Kobietami we współpracy z Gminą Wyszków. Wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców, a szczególnie kobiet, które zgodnie z prośbą organizatorów przybyły ubrane na biało i z wiankami na głowach. Już od godziny 17 na plaży miejskiej panowała wyjątkowa atmosfera. Na żywo wystąpiły Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, grupa U Nas na Kurpiach Białych, zaśpiewali również uczestnicy Studia Piosenki Ireny Zdunek. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz lotów sokołów przygotowany przez Grupę Sokolniczą Rabiec. Uczestnicy mogli także wysłuchać koncertu na misach i gongach w wykonaniu Doroty Popławskiej, a wspólne tańce przy ognisku poprowadziła Milena Kunert. Nie zabrakło również możliwości przepłynięcia się galarem dzięki zaangażowaniu Andrzeja Biernackiego i Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Wyjątkowy moment nad Bugiem Wzruszającą częścią wieczoru był tradycyjny przemarsz uczestniczek nad rzekę. Kilkuletnie dziewczynki, nastolatki, młode kobiety i seniorki – wszystkie razem, roztańczonym krokiem, przeszły plażą w kierunku Bugu. Widok kobiet ubranych na biało, z kolorowymi wiankami na głowach, robił

















