Widowisko na miarę derbów! OKS pokonuje Motor 3-2!

ool24.pl 1 miesiąc temu

Tłumnie przybyli kibice na oleski stadion, mieli co opowiadać po powrocie do domu. Kuriozalna sytuacja, pięć bramek, żółte kartki i czerwona, nerwowa końcówka – to było widowisko na miarę derbów powiatu oleskiego! OKS Olesno w 2. kolejce klasy okręgowej pokonał Motor Praszka 3-2!

Zaczniemy od nietypowej sytuacji. Rozpoczęcie meczu zostało opóźnione o ponad dziesięć minut, a wszystko przez to, iż nowy nabytek Motoru – Paweł Gierak (były wieloletni piłkarz MKS-u Kluczbork) nie zabrał na mecz dokumentów potwierdzających tożsamość. W sprawę zaangażowana była choćby policja (miała potwierdzić, iż Paweł Gierak to… Paweł Gierak), ale sędziowie byli nieugięci i nowy lider Motoru cały mecz spędził na ławce.

Błąd organizacyjny mógł więc mentalnie rozbić drużynę z Praszki, a to co stało się w 4. minucie meczu tylko dobić. Bramkarz Motoru w niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, dzięki czemu atakujący go Dominik Flak mógł strzelić do pustej bramki. To nie było najszczęśliwsze rozpoczęcie meczu dla praszkowian.

Kolejne minuty to sporo chaosu z obu stron, walki, fauli i kartek. Tylko w pierwszej połowie, sędzia aż pięć razy podnosił rękę z żółtym kartonikiem w dłoni!

Aktywniejszy był OKS, a szczególnie Marcin Jantos. To właśnie po jego akcji “rozklepana” została obrona Motoru, a wynik na 2-0 podwyższył Michał Bienias.

Początek drugiej połowy był wyrównany, ale kiedy w 73. minucie, po drugiej asyście Jantosa, na 3-0 trafił Marcin Kamski, wydawało się, iż mecz jest już rozstrzygnięty.

Chwilę później jednak zaczęły dziać się cuda. Sędzia odgwizdał rzut karny dla Motoru, z decyzją nie zgadzał się i swój sprzeciw wyraził nadgorliwie Andrzej Krzymiński, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i udał się do szatni.

Bartłomiej Prządka wykorzystał rzut karny. 79. minuta z pewnego prowadzenia zrobiło się 3-1 i gra w przewadze Motoru! Benzyny do tego pożaru dolał w samej końcówce Sebastian Zawada, golkiper OKS-u, który nie złapał piłki po bezpośrednim “wrzuceniu” futbolówki z rzutu wolnego Kamila Kostka.

Zabrakło jednak doliczonego czasu gry, aby błędy OKS-u w końcówce mogły zostać srożej ukarane.

Tak więc, jeżeli o chodzi o widowisko – scenariusz tego meczu zawierał wszystkie piłkarskie elementy. O samym poziomie można dyskutować.

OKS Olesno ma za sobą dwa zwycięstwa w lidze okręgowej, Motor Praszka dwie porażki.

Przed meczem symbolicznymi koszulkami podziękowano za wieloletnią grę byłym piłkarzom OKS-u: Wojciechowi Hoberowi i Mateuszowi Jeziorowskiemu.

Damian Pietruska

2 kolejka Klasy Okręgowej, 14.08.2024

OKS Olesno – Motor Praszka 3-2 (2-0)

1-0 Dominik Flak – 4., 2-0 Michał Bienias – 26., 3-0 Marcin Kamski – 76., 3-1 Bartłomiej Prządka (rzut karny) – 79., 3-2 Kamil Kostek – 90.

OKS: Sebastian Zawada – Klaudiusz Lasik, Andrzej Krzymiński (żk, żk, czk), Oliver Kalus, Jakub Pawlik – Marcin Kamski (77. Jakub Olszok), Dominik Flak (żk, 88. Paweł Dębski), Thomas Skowronek (żk, 65. Damian Gąsiorowski), Michał Bienias, Adam Piontek (77. Paweł Woźnik), Marcin Jantos (żk, 85. Michał Oblonk). Trener Patryk Baros, kierownik Adam Kutynia.

Motor: Michał Hadam – Mateusz Błaszczak (57. Jakub Szyszka), Amadeusz Wesoły (żk), Kamil Kostek, Piotr Koziołek, Jakob Rychlik, Bartłomiej Prządka (żk), Miłosz Górka (żk), Damian Pyra, Łukasz Panek, Bohdan Livandovskyi. Trener Michał Sieradzki, kierownik Marek Krzemiński.