Wielki finał Kadet Basket Ligi – FOTO

10 miesięcy temu

Za nami wielki finał pierwszej edycji oświęcimskiej Kadet Basket Ligi. W meczach mini-koszykówki chłopców rozgrywanych w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 emocji nie brakowało.

W finałach wzięły udział drużyny, które przez cały rok szkolny wywalczyły dwa pierwsze miejsca w swoich dywizjach (ligach). W pierwszym finale spotkały się drużyny z dywizji II-III, czyli młodzi zawodnicy z drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Starcie KBL Dallas Maverics z KBL Brooklyn Nets było niezwykle wyrównane. W regulaminowym czasie odnotowano rezultat remisowy. O zwycięstwie i tytule mistrzowskim musiała zadecydować dogrywka.

„W naszej lidze dogrywka toczy się wg zasady „złotego kosza”. Pierwszego zdobyło Dallas, a dokładnie Krzysztof Heluszka i to właśnie ta drużyna cieszyła się z historycznego tytułu mistrza dywizji II-III” – mówi Wojciech Porębski z oświęcimskiego UKS Kadet.

W kolejnym finale dywizji IV-V spotkały się drużyny KBL Toronto Raptors i KBL Oklahoma City Thunder. Choć faworytem finału było popularne OKC, to drużyna reprezentująca barwy Toronto, wznosząc się na szczyt swoich koszykarskich umiejętności pewnie i wysoko wygrała 52:33.

„Brawa dla walecznego Toronto, a w szczególności dla liderów tej drużyny, czyli Jeremiego Dziedzica i Mateusza Błasiaka” – ocenia Wojciech Porębski.

W kolejnym finale dywizji VI-VII Pogoń Ruda Śląska zmierzyła się z KBL Boston Celtics. Goście ze Śląska całkowicie zdominowali popularne „Koniczynki” i pewnie sięgnęli po mistrzowski tytuł wygrywając 101:37.

Później na parkiet wybiegła dywizja I, czyli pierwszoklasiści. Choć chłopcy trenują zaledwie kilka miesięcy, stworzyli doskonałe widowisko. O zwycięstwie KBL Miami Heat nad KBL Phoenix Suns zadecydowała dogrywka. Miami wygrało 9:8.

Po finałach młodzieżowych Kadet Basket Ligi rozegrano finał wśród seniorów. Po wyrównanym pojedynku KBL Boston Celtics wygrał z broniącym tytułu KBL Chicago Bulls 77:74.

„Nie zabrakło wielu sportowych emocji oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszej ligi KBL serdecznie dziękujemy. Kłaniamy się nisko rodzicom, trenerom, sędziującym i pomagającym nam starszym zawodnikom Kadeta” – zakończył Wojciech Porębski.