Wielki popis Ankiewicza. Korona pierwszym liderem

Latem Damian Ankiewicz pożegnał się z Opią Opinogórą. Zasilił szeregi GKS-u Strzegowo i już w pierwszym meczu pokazał, iż nowa drużyna będzie miała z niego ogromną pociechę. Na inaugurację doprowadził do rozpaczy napastników Wkry Sochocin.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do sochocinian. Mogli choćby strzelić cztery gole, ale popularny „Pająk” okazał się zaporą nie do przejścia. Z dużym wyczuciem i luzem wychodził cało z wszelkich opresji.

Utrzymał swoja ekipę w grze, która w końcówce premierowej partii zdołała się wybudzić z letargu. W doliczonym czasie zdołała choćby wyprowadzić skuteczną akcję. Precyzyjnym wolejem popisał się Mateusz Tatkowski.

Kolejne ciosy podopieczni Tomasza Piaseckiego wyprowadzili po zmianie stron. Celną „główką” popisał się Dominik Pacuszka. Natomiast końcowy sukces przypieczętował Michał Pocieżnicki. Wykorzystał kapitalne podanie od Oskara Wierzchowskiego.

Głowacki zaczął

Reprezentanci szydłowskiej Korony nie czekali długo na pokonanie defensywy konkurentów z Gumina. gwałtownie zabrali się do pracy, w efekcie już w 6. minucie Kamil Głowacki zdołał otworzyć wynik pojedynku.

Tuż przed przerwą precyzyjnie przymierzył z dystansu Piotr Karpiński. Na tym nie koniec – ten sam zawodnik dołożył w końcówce rywalizacji kolejne trafienie. Dodatkowo jeden z przyjezdnych zawodników posłał piłkę do własnej bramki. .

Pozostałe drużyny z powiatu mławskiego musiały przełknąć goryczy przegranej. Konopianka poległa w starciu ze spadkowiczem z Żuromina – w rywalizacji z Wkrą na listę strzelców wpisali się Filip Grędziński i Mateusz Pietruś.

Wkra Radzanów remisowała w końcówce z beniaminkiem w Opinogórze. Wydawało się, iż wróci do domu przynajmniej z jednym oczkiem. Niestety gospodarze walczyli do końca – w piątej minucie doliczonego czasu potrafili zadać decydujący cios.

Korona – GKS Gumino 4:1 (2:0)
GKS Strzegowo – Wkra Sochocin 3:0 (1:0)
Wkra Żuromin – Konopianka Konopianka 3:2 (1;0)
Opia Opinogóra – Wkra Radzanów 2:1(0:0)

Pozostałe wyniki I kolejki: Ołdaki – Rzekunianka 1:3, Wkra Wymakracz – Mazur 1:3, Ostrovia – Sona 1:2, Kryształ – Kurpik 4:3

16. Wkra Sochocin 1 0 0:3

II kolejka (19-20 sierpnia): GKS Gumino – Konopianka, Mazur – Wkra Żuromin, Sona – Wymakracz, Wkra Sochocin – Ostrovia, Kurpik – GKS Strzegowo, Rzekunianka – Kryształ, Wkra Radzanów – Ołdaki, Korona – Opia