Wiemy, kto wszedł do Krajowej Sieci Onkologicznej

2 miesięcy temu
Placówki III poziomu muszą wykonywać świadczenia w zakresie chirurgii zabiegowej, radioterapii i chemioterapii. (Fot. arch.)

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę świadczeniodawców zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej. Wykaz obowiązuje od 26 lipca 2024 r. do 26 lipca 2026 r. Zakwalifikowane do niej placówki mają zapewniać kompleksową opiekę onkologiczną w zakresie diagnostyki, leczenia i monitorowania.

W wykazie, na najwyższym III poziomie, tzw SOLO III, znalazło się dwie jednostki z regionu: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie z satelitą – Podkarpackim Centrum Chorób Płuc oraz Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny. Do SOLO II zakwalifikowały się dwa szpitale, w Przemyślu i Tarnobrzegu. Do SOLO I – dziewięć lecznic oferujących albo leczenie chirurgiczne albo chemioterapię.

Jak czytamy w na stronie centrali NFZ, świadczeniodawcy zakwalifikowani do Krajowej Sieci Onkologicznej mają zapewniać kompleksową opiekę onkologiczną w zakresie diagnostyki, leczenia i monitorowania. SOLO III jest szpitalem, który udziela świadczeń w obszarze: leczenie zabiegowe chirurgiczne, radioterapia onkologiczna, chemioterapia i inne metody leczenia systemowego.

Każdy ze szpitali zakwalifikowanych do sieci, niezależnie od tego, czy jest to poziom SOLO I, SOLO II, czy SOLO III, może ubiegać się o środki z KPO na inwestycje w onkologię. W puli konkursu, który ma zostać ogłoszony po publikacji wykazu szpitali, jest 5,5 mld zł.

Idź do oryginalnego materiału