Wiking Wolin triumfuje na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych

kamienskie.info 23 godzin temu

W dniach 13-15 września w Stargardzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Zapasach. W zawodach, które zgromadziły około 530 zawodników z Polski oraz pięciu klubów z Niemiec, wyróżnili się reprezentanci klubu Wiking Wolin. Podopieczni trenerów Zbigniewa Wróblewskiego i Krzysztofa Skrzyńskiego zaprezentowali się z najlepszej strony, wracając z turnieju z trzema medalami.

Srebrne krążki zdobyli Franciszek Radys (kategoria 30 kg) oraz Piotr Piekarz (kategoria 23 kg), natomiast brązowy medal w kategorii młodzików wywalczył Dimitro Zavhorodnii (kategoria 35 kg). Na wyróżnienie zasługują także Zosia Augustajtys (kategoria 62 kg) i Mikołaj Michalski (kategoria 44 kg), którzy uplasowali się na siódmych pozycjach w swoich kategoriach.

Trenerzy Wróblewski i Skrzyński są dumni z sukcesów swoich podopiecznych, którzy swoją determinacją i zaangażowaniem przyczynili się do tego świetnego wyniku. „To był wspaniały występ naszych zawodników. Chcemy serdecznie podziękować rodzicom oraz wszystkim, którzy nas wspierali” – podkreślili szkoleniowcy.

Słowa uznania skierowano również do Burmistrz Wolina, Ewy Grzybowskiej, Prezes Klubu Grażyny Laskowskiej, Jarka Tarnowskiego oraz Joanny Kleszcz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wolinie, do której uczęszczają młodzi sportowcy. Wsparcie tych osób oraz zaangażowanie całej społeczności były najważniejsze dla osiągnięcia tego sukcesu.