Wiktor Przyjemski o mistrzostwie świata juniorów: W końcu pokazałem, iż umiem jeździć po szerokiej

3 godzin temu

To weekend obfitujący w żużlowe wydarzenia. W piątek (27.09) wieczorem zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin Wiktor Przyjemski zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów. W ostatniej trzeciej rundzie cyklu SGP-2 w Toruniu zajął 2. miejsce i pewnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej.

Oto, co powiedział w rozmowie z portalem “Żużlowa reprezentacja Polski”: – Stres pojawiał się już od dwóch tygodni, więc to nie było łatwe. Fajnie, iż jest wywalczone złoto, wydaje mi się, iż w równych warunkach i w sportowej rywalizacji. Przede wszystkim widać było, iż w końcu umiem jechać po szerokiej. To postęp. Dużo z tym walczyłem, zrobiłem wiele treningów. To fajne. Trzeba powolutku cały czas się rozwijać, poprawiać wiele rzeczy.

Gorzej poszło drugiemu z zawodników Motoru Bartoszowi Bańborowi, który w Toruniu uplasował się na 13. pozycji, a w klasyfikacji końcowej zajął 6. lokatę.

A w sobotę (28.09) w Toruniu czterech żużlowców Orlen Oil Motoru wystąpi w turnieju Grand Prix, ostatniej rundzie indywidualnych mistrzostw świata. Pewny tytułu jest prowadzący w klasyfikacji generalnej Bartosz Zmarzlik. Trzecie miejsce zajmuje Szwed Fredrik Lindgren, który ma wciąż szanse na srebrny medal, ale nie jest też jeszcze pewny brązu. Z kolei 7. Australijczyk Jack Holder oraz 8. Dominik Kubera mogą jeszcze powalczyć o lokaty w pierwszej szóstce, które zapewnią udział w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Zawody w Toruniu rozpoczną się o godzinie 19.00.

A wielkie klubowe żużlowe emocje już w niedzielę (29.09). W pierwszym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi lubelska drużyna zmierzy się we Wrocławiu z Betardem Spartą. Początek o 19:15. Pełna transmisja tego spotkania na antenie Radia Freee i na stronie internetowej www.radiolublin.pl.