Wiktoria Madejska najaktywniejszą zawodniczką Tour de Pologne Junior!

1 miesiąc temu

Kolarskie święto w tym roku przypadło w sierpniu, bo właśnie pod koniec wakacji odbył się najbardziej prestiżowy wyścig w naszym kraju – Tour de Pologne. W zawodach nie mogło zabraknąć juniorów, a w tej klasyfikacji świetnie spisała się Wiktoria Madejska, która wystartowała we wszystkich etapach zajmując 5. miejsce w generalce. Młodziczka klubu Ziemia Brzeska została także wyróżniona niebieską koszulką za zwycięstwo w klasyfikacji „Najaktywniejsza Zawodniczka QUEST”!

Tegoroczny wyścig Tour de Pologne Junior liczył trzy etapy: 15. sierpnia w Prudniku, 16. sierpnia w Katowicach oraz 18. sierpnia w Krakowie. Wiktoria Madejska zajęła kolejno 8, 7 i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast punkty zdobywała niemal na wszystkich premiach lotnych co pozwoliło na zwycięstwo w klasyfikacji „Najaktywniejsza Zawodniczka QUEST”.

Warto dodać, iż ostatnie tygodnie wakacji, to nie tylko Tour de Pologne, bo 17 i 18 sierpnia odbyły się międzynarodowe wyścigi kolarskie w Dzierżoniowie – „Sowiogórski Tour”. W sobotę (17.08), w wyścigu górskim wystartowały żakinie z klubu kolarskiego Ziemia Brzeska. 1. Miejsce zajęła Zuzanna Wojdyła, a 2. na mecie była Hanna Wojdyła. W niedzielę (18.08) młode zawodniczki rywalizowały w kryterium ulicznym i znów wygrały swoją kategorię wiekową: 1. miejsce Zuzanna Wojdyła, 2. miejsce Hanna Wojdyła. Dodatkowo w kat. dziecięcej pojechał Damian Witkiewicz, który stanął na najwyższym stopniu podium.

We wtorek (20. sierpnia) do ścigania powróciła Wiktoria Madejska. Podopieczna trenera Franciszka Moszumańskiego wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na torze w Kaliszu. Wiktoria zwyciężyła w konkurencji 250 m ze startu zatrzymanego oraz w wyścigu punktowym, natomiast w wyścigu na 1000 m ze startu zatrzymanego wywalczyła 3. miejsce. Ostatecznie młodziczka klubu Ziemia Brzeska przywiozła z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików dwa złote i jeden brązowy medal.

• „W sierpniu sporo się działo. Dużo wyścigów, dużo przejechanych kilometrów i dużo sukcesów. Dziewczyny maja prawo być już trochę zmęczone bieżącym sezonem, bo jeżdżą bardzo aktywnie, staramy się uczestniczyć w większości zawodów, ale wyniki pokazują, iż naprawdę warto. Wyróżnienie Wiktorii tytułem najaktywniejszej zawodniczki Tour de Pologne Junior, i to drugi rok z rzędu, nie jest przypadkowe. Dziewczyna potrafi świetnie finiszować i walczyć do samego końca. Równie bardzo dobrze spisują się siostry Wojdyła, wygrywając wiele wyścigów w swojej kategorii wiekowej” – podsumowuje Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.