„Własne Pokoje” to program Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art dla rodzin, którym szczególnie potrzeba wytchnienia, zatrzymania się, bycia dostrzeżonymi i usłyszanymi. Dla rodzin doświadczających niepełnosprawności.
Szczególne potrzeby dziecka (małego lub dorosłego) wpływają na Wasze codzienne funkcjonowanie i dostęp do kultury?
Mieszkacie w Warszawie lub bliskiej okolicy i możecie w jeden dzień powszedni w miesiącu (wtorek lub środę w godz 17:00-19:00) uczestniczyć w spotkaniach Zachęcie?
Ten program jest dla Was!
Zajęcia w ramach programu „Własne Pokoje” realizowane będą w formule, w której w czasie spotkań stacjonarnych dla dorosłych opiekujących się, równolegle zapewnimy zajęcia dla ich dzieci (w wieku dziecięcym lub dorosłym) z niepełnosprawnościami.
Program uzupełniają warsztaty pisarskie w formule online i jedno dłuższe spotkanie plenerowe.
Osoby z niepełnosprawnościami (zarówno dzieci, jak i dorośli) w czasie zajęć będą miały zapewnioną indywidualną asystencję i wartościowy program dostosowany do ich potrzeb.
Nabór dla rodzin trwa do 2 maja. Wypełnij formularz lub podaj informację do osób, które mogą skorzystać z oferty.
Link do szczegółów i zapisów na stronie Zachęty podajemy w komentarzu.
Prowadzące projekt z ramienia Narodowej Galerii Sztuki Zachęta: Pamela Bożek oraz Emilia Rudzka.
Współpraca ze strony Stowarzyszenia Mudita: Małgorzata Grosfeld, Emilia Kustra oraz Julia i Bartosz Lelonkiewicz (Sowaliska).
Zobacz, jak przebiegały zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami w pilotażowej wersji projektu! Za nagranie dziękujemy Intruzja Media.
——————-
Inicjatywa wolontariacka ,w ramach której powstało nagranie, została dofinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 w ramach konkursu „Minigranty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”
Projekt „Własne Pokoje” został dofinansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2025.
Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA