Wnioski w programie „Dobry start” tylko do 30 listopada

3 godzin temu

Rodzice i opiekunowie mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start. jeżeli wniosek zostanie wysłany po 30 listopada – pieniądze przepadną. To 300 zł na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, a jeżeli ma orzeczoną niepełnosprawność, to do ukończenia 24 lat.

– jeżeli ktoś jeszcze nie złożył wniosku o świadczenie „Dobry Start” to warto się pospieszyć. Elektroniczny wniosek do ZUS można wysłać do końca listopada. jeżeli wniosek zostanie wysłany po tej dacie – pieniądze przepadną – przypomina Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

– Po tym terminie wniosek będzie można złożyć tylko wtedy, gdy dziecko powyżej 20 lat, uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada – dodaje.

Większość już to zrobiła, ale…

Świadczenie „300 plus” przysługuje na każde uczące się dziecko do 20 lat, a jeżeli ma orzeczoną niepełnosprawność, to do ukończenia 24 lat. Nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca. Na Podkarpaciu rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 170 tys. wniosków a łączna kwota wypłat przekroczyła 74,5 mln zł.

Większość rodziców i opiekunów nie tylko złożyło wnioski o świadczenie „Dobry Start”, ale też otrzymało pieniądze na wyprawkę szkolną. Mogą się znaleźć osoby, które o tym zapomniały, stąd też przypomnienie ZUS o upływającym terminie 30 listopada.

– jeżeli ktoś nie pamięta, czy faktycznie w tym roku przesyłał elektroniczny dokument do ZUS o świadczenie „Dobry Start” może to łatwo sprawdzić na swoim profilu w eZUS (PUE ZUS). Wystarczy wejść w zakładkę „Dobry Start” i sprawdzić listę obsłużonych wniosków. jeżeli znajduje się tam wniosek na rok szkolny 2024/2025 i ma on status „obsłużony”, to znaczy, iż skorzystaliśmy ze świadczenia. jeżeli natomiast nie ma tam takiej pozycji, to najwyższa pora go wysłać, by otrzymać pieniądze na dzieckopodpowiada rzeczniczka.

Wnioski można złożyć dzięki aplikacji mZUS, profilu na eZUS (PUE), czy też poprzez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Idź do oryginalnego materiału