Od 1 sierpnia petenci mogą zgłaszać się na ulicę Głogowską 37 w Opolu. Zmiana siedziby podyktowana była wejściem w życie ustawy o świadczeniach wspierających, która wymaga innej specyfiki pracy oraz zatrudnienia dodatkowego zespołu.
– W ubiegłym roku rozpatrzyliśmy 1400 spraw. Zmiana organizacji pracy sprawiła, iż na dziś zespół ma już rozpatrzonych 7 i pół tys. wniosków o świadczenie wspierające – mówi Monika Jurek, wojewoda opolska. – Teraz będzie można powołać siedem komisji jednocześnie (do tej pory tylko trzy – przyp. red). W związku z tym, mam nadzieję, iż problem osób oczekujących na rozpatrzenie wniosków zostanie zniwelowany do niezbędnego minimum. Nasze województwo dzięki świetnej organizacji pracy pani przewodniczącej Magdaleny Kowalewskiej, zajmuje drugie miejsce w kraju, bo ponad 42 procent wniosków jest już rozpatrzonych, co jest wielkim osiągnięciem.
– Komisje organizowane są w siedzibie, gdzie w ciągu jednego dnia będziemy mogli obsłużyć ponad 200 mieszkańców z naszego regionu. Do tej pory było to tylko ok. 70 osób. Oczekiwanie na wydanie decyzji jest tym bardziej ważne, bo świadczenie wspierające, które jest wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych gwarantuje poprawę życia osób z niepełnosprawnościami – dodaje Magdalena Kowalewska, przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Opolu.
Nowa siedziba przy ul. Głogowskiej 37 posiada duży, bezpłatny parking, ponadto dojeżdżają do obiektu trzy linie autobusowe.
Monika Jurek, Magdalena Kowalewska:
autor: KZL