W czwartek w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie oficjalnie otwarto nowoczesną poradnię ortopedyczną. Placówka została wyposażona w zaawansowany aparat RTG, który pozwoli na szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę pacjentów.
Nowoczesna poradnia ortopedyczna w Lublinie
W czwartek (06.02) w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie oficjalnie otwarto nową poradnię ortopedyczną. Placówka została wyposażona w nowoczesny aparat RTG z ramieniem C, który umożliwia precyzyjną diagnostykę i innowacyjne metody leczenia bólu, takie jak termolezja i kriolezja.
Zakupiony sprzęt pozwoli lekarzom ortopedom na dokładniejsze diagnozowanie i skuteczniejsze leczenie pacjentów. Termolezja i kriolezja to nowoczesne metody, które pomagają eliminować przewlekłe dolegliwości bólowe, m.in. kończyn i kręgosłupa.
Nowo zakupiony aparat ma bardzo niską dawkę promieniowania zapewniając wysokie bezpieczeństwo dla pacjenta oraz personelu. Dzięki obrazowaniu RTG i USG możliwe jest precyzyjne zlokalizowanie nerwów, co zwiększa skuteczność terapii i bezpieczeństwo pacjentów.
„To istotny moment dla Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Nasze Centrum Profilaktyczno-Lecznicze dynamicznie się rozwija, a za tym idzie jakość i ilość oferowanych świadczeń” – podkreśliła Anna Rutczyńska-Rumińska, dyrektor WOMP. Jak dodała, otwarcie poradni ortopedycznej to kolejny krok w kierunku nowoczesnej diagnostyki i leczenia, który wpisuje się w długą tradycję ośrodka.
Koszt zakupu aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczeń wyniósł 552 tys. zł, z czego większą część pokrył budżet Województwa Lubelskiego. Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy dołożył do tej inwestycji 113 tys. zł.
Od stycznia 2025 roku procedury termolezji i kriolezji będą finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, co umożliwi pacjentom dostęp do nowoczesnych metod leczenia poza szpitalem.
ZDJĘCIA