Wraca sprawa dzierżawy terenu pod tor testowy dla samochodów terenowych w Dolinie Trzech Stawów

3 dni temu
Wszystko wskazuje na to, iż na najbliższej sesji radni przegłosują projekt uchwały, zgodnie z którym miasto wydzierżawi bez przetargu spółce MM Cars duży teren w Dolinie Trzech Stawów. Ma na nim powstać tor testowy dla samochodów terenowych. Zdaniem urzędników, “zwiększy to atrakcyjność terenów rekreacyjnych Doliny Trzech Stawów“.

Po raz pierwszy o sprawie napisaliśmy 8 lutego 2024 roku. Właśnie w tamtym czasie radni po raz pierwszy mieli się zająć projektem uchwały zezwalającym na bezprzetargowe oddanie w dzierżawie dealerowi samochodowemu 5,150 m kw. powierzchni w Dolinie Trzech Stawów. Jak można było przeczytać w uzasadnieniu projektu, “biorąc pod uwagę wywiązywanie się z dotychczasowych warunków umowy dzierżawy oraz planowaną inwestycję, która zwiększy atrakcyjność terenów rekreacyjnych Doliny Trzech Stawów zasadnym jest umożliwienie M&M Cars zawarcie 10-letniej umowy dzierżawy. “

Spółka dzierżawi od miasta większą część działki w kształcie trójkąta o powierzchni ok. 4,2 tys. m kw., która znajduje się tuż przy parkingu obok stawu Kąpielowego. Teraz chce podpisać nową umowę dzierżawy i użytkować większy teren.

Zapytaliśmy wtedy, w jaki sposób tor testowy dla samochodów terenowych marki Suzuki uatrakcyjni najpopularniejsze tereny rekreacyjne w mieście – Przygotowana koncepcja planowanej inwestycji ma uwzględniać istniejącą zieleń, a w jej ramach powstać ma strefa relaksu – odpowiadała Sandra Hajduk, rzeczniczka prasowa UM Katowice.

Po naszym artykule wykreślono jednak punkt dotyczący zgody na dzierżawę z porządku obrad sesji z 29 lutego 2024 roku. Zapytaliśmy o to wiceprezydenta Bogumiła Sobulę. Stwierdził, iż uchwała nie była jeszcze gotowa do przedłożenia radnym, ponieważ pojawiły się zastrzeżenia mieszkańców. Wątpliwości miały dotyczyć celu dzierżawy, czyli utworzenia toru testowego. Dodał, iż nagłe wykreślenie z porządku obrad nie jest spowodowane zbliżającymi się wyborami.

Prawda była jednak taka, iż był to jedyny powód. Pomysł urządzenia toru do testowania samochodów terenowych w Dolinie Trzech Stawów mieszkańcy komentowali w internecie jednoznacznie negatywnie. Przed wyborami prezydent nie chciał robić sobie dodatkowych problemów, więc temat na jakiś został schowany. Wrócił teraz. Co ciekawe, treść uzasadnienia uchwały jest taka sama. przez cały czas urzędnicy utrzymują, iż tor zwiększy atrakcyjność terenów rekreacyjnych Doliny Trzech Stawów.

Projektem uchwały zajmą się najpierw radni z komisji rozwoju i infrastruktury (18 lipca), a potem komisji budżetu (22 lipca). jeżeli nic się nie zmieni, uchwała zostanie przegłosowana 25 lipca.

Idź do oryginalnego materiału