Wybierają lotnictwo, ale warunkiem przyjęcia jest licencja za ok. 30 tys. zł. Liczba chętnych rośnie

1 rok temu
Zdjęcie: (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl)


Z 350 do 770 wzrosła w ciągu dwóch lat liczba kandydatów na lotnictwo i kosmonautykę na Politechnice Rzeszowskiej. Kandydaci często wybierają tę specjalizację, marząc o najbardziej prestiżowej z możliwych tu do wybrania specjalizacji - pilotażu.


Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek, na który w tym roku Politechnika Rzeszowska miała największy wzrost kandydatów. Rok temu o przyjęcie ubiegało się tu 580 kandydatów, w tym roku było to już 770 osób. Gdy porównać te dane do tych sprzed dwóch lat, skok pozostało większy. W 2021 roku kandydatów było 350, czyli o ponad połowę mniej niż teraz.

Politechnika Rzeszowska. Nie wszyscy absolwenci lotnictwa zostają pilotami

Na pierwszy stopień kierunku lotnictwo i kosmonautyka rekrutacja odbywa się zgodnie z zasadami, które obowiązują również na innych kierunkach prowadzonych przez Politechnikę Rzeszowską, i nie odbiegają zasadniczo od zasad na innych uczelniach. Ale nie wszyscy, którzy dostaną się na ten kierunek, będą latać samolotami. Te uprawnienia daje tylko jedna z pięciu specjalności, które uczelnia proponuje na tym kierunku. Specjalność studenci wybierają po trzecim semestrze studiów. Na Politechnice Rzeszowskiej do wyboru mają jeden z pięciu bloków tematycznych:
Idź do oryginalnego materiału