Wygrało Gniezno

rc.fm 3 godzin temu

Wyrównana pierwsza połowa i mnóstwo własnych błędów w drugiej — tak wyglądały Derby Wielkopolski w piłce manualnej kobiet. W niedzielę, 6 października w ramach 4. serii ORLEN Superligi Kobiet Energa Szczypiorno Kalisz podjęła we własnej hali MKS URBIS Gniezno. W pierwszych dwudziestu minutach gra była bardzo wyrównana. Minimalnie prowadziły przyjezdne, które w tej chwili zajmują trzecią pozycję w tabeli, ale gospodynie kilka razy skutecznie doganiały zawodniczki z Gniezna doprowadzając do remisów. Między 20 a 25 minutą kaliszanki stanęły i pozwoliły odskoczyć przyjezdnym 9:14. W ostatnich minutach pierwszej części gospodynie znowu zaczęły grać, ale ich rywalki nie pozwoliły odebrać sobie kontroli nad meczem i po 30 minutach na tablicy było 14:17.

„Wiedzieliśmy, iż żelazna defensywa prędzej, czy później powinna przynieść zamierzone efekty i tak się stało. Wyprowadziliśmy kontry, które zadecydowały o odjeździe, a potem już mogliśmy spokojnie kontrolować mecz" - powiedział radiuCENTRUM trener Gniezna Robert Popek.

na fot.: Robert Popek, trener MKS URBIS Gniezno

W drugiej połowie zdecydowanie panowanie na boisku przejęły przyjezdne, chociaż tę część meczu trafieniem z rzutu karnego otworzyła Elena Gjorgjijevska, jednak następną bramkę kaliszanki zdobyły dopiero w 40. minucie, a w tym czasie gnieźnianki rzuciły sześć bramek, czym powiększyły prowadzenie do siedmiu trafień. Następny zryw MKS-u URBIS Gniezno między 48 a 55 minutą pozwolił przyjezdnym zdobyć dwunastobramkową przewagę i na tablicy było 20:32. Niezagrożone gnieźnianki kontrolowały mecz i wygrały ostatecznie 24:36.

„Nie wiem, czy Gniezno pokazało moc w obronie. Myślę, iż wina leżała po naszej stronie. Jak zwykle walczymy do 20 minuty potem kilka głupich błędów, nie ma powrotu do brony, cztery kontry i one nas zabijają. Nie wiem dlaczego, pracuję nad tym z dziewczynami, nad mentalem, ale poddają się, spuszczają głowy. I potem jest to trudno odrobić" - podsumowała radiuCENTRUM Monika Cholewa, trenerka Energa Szczypiorno Kalisz.

na fot.: Monika Cholewa, trenerka Energa Szczypiorno Kalisz w czasie meczu z Gnieznem

Najlepszą zawodniczką Energa Szczypiorno Kalisz wybrano Elenę Gjorgjijevską, która zdobyła siedem bramek, natomiast MVP meczu została wybrana Żaneta Lipok z ośmioma bramkami dla Gniezna.

na fot.: Elena Gjorgjijevska odbierająca nagrodę dla najlepszej zawodniczki Energa Szczypiorno Kalisz

W sobotę, 12 października kaliszanki zagrają na wyjeździe z tegorocznym beniaminkiem ORLEN Superligi Kobiet SPR Sośnica Gliwice.