Wygrana szczypiornistów Zagłębia w Opolu

radiowroclaw.pl 3 godzin temu
W spotkaniu 4. kolejki Superligi piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wygrali na wyjeździe z Gwardią Opole 35:30.

Piłkarze ręczni z Lubina od początku kontrolowali sytuację na boisku. Dolnośląski zespół gwałtownie wyszedł na prowadzenie i choć w końcówce pierwszej połowy Gwardia niebezpiecznie się zbliżyła, to jednak lubinianie do przerwy prowadzili 17:15. W drugiej połowie gospodarze nie odpuszczali, ale na każdy atak rywali Zagłębie odpowiadało skuteczną akcją. W końcówce Gwardia opadła z sił, a Zagłębie bez problemu ten fakt wykorzystało. Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 30:35 (15:17). Najwięcej bramek: dla Gwardii - Mateusz Wojdan 8, Andrzej Widomski 6, Filip Wrzesiński 4; dla Zagłębia - Dawid Krysiak 8, Mateusz Drozdalski, Paweł Kałużny i Arkadiusz Michalak po 5.