Wygrana w ostatniej sekundzie. Motor zwycięża w meczu przyjaźni

Piłkarze Motoru Lublin wygrali na własnym stadionie w „meczu przyjaźni” ze Śląskiem Wrocław 2:1. Wygraną dał im strzał w ostatniej akcji Słowaka Marka Bartosa.

W pierwszej połowie przewaga należała do Motoru. Choć lublinianom nieco brakowało w pełni klarownych sytuacji, to wydawało się, iż są dużo bliżej strzelenia gola. Tymczasem w 44 minucie to napastnik gości Jakub Świerczok urwał się obrońcom Motoru, w sytuacji jeden na jeden z golkiperem lublinian wykazał się zimną krwią i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Od początku drugiej połowy Motor ruszył do ataku, ale brakowało wykończenia dogodnych sytuacji. Zmieniło się dopiero w 83 minucie, kiedy to – wprowadzony na boisko w drugiej części spotkania – Senegalczyk Christopher Simon główką dał zespołowi z Lublina remis. Dodało to skrzydeł żółto-biało-niebieskim, którzy w ostatnich minutach spotkania praktycznie zamknęli piłkarzy Śląska na własnej połowie. Dało to wymierne rezultaty dopiero w ostatniej akcji spotkania. Wówczas to słowacki obrońca lublinian Marek Bartos precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego dał gospodarzom zwycięstwo.