Wygrane Ostrovii i Centry

rc.fm 2 tygodni temu

Świetnie rozpoczęli majówkę piłkarze Centry 1946 Ostrów i Ostrovii 1909, którzy w środę w ramach 26. kolejki Artbud IV ligi odnieśli bardzo cenne zwycięstwa.

Centra wygrała na wiosnę tylko na inaugurację, a później zanotowała sześć kolejnych spotkań bez zwycięstwa. Trzy remisy i trzy ostatnie porażki z rzędu sprawiły, iż nastroje w ostrowskiej ekipie nie były najlepsze. Humory poprawili sobie znacząco 1 maja po efektownym zwycięstwie 6:0 nad zamykającą tabelę Pogonią Łobżenica. Centra po tej wygranej awansowała na ósme miejsce w tabeli. Trzynastą pozycję utrzymała Ostrovia 1909 Ostrów, która na wyjeździe rywalizowała z wyżej notowanym Huraganem Pobiedziska. Zespół Józefa Klepaka przegrywał od 16 minuty, ale w drugiej połowie wyrównał po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Mikołaja Marciniaka, a w 83. minucie zwycięską bramkę zdobył Robert Pikulicki. Ostrovia z dorobkiem 27 punktów oddaliła się od strefy spadkowej.

na fot. euforia Ostrovii po niespodziewanym zwycięstwie w Pobiedziskach / fot. fb Ostrovia 1909