Wygrane Volleya i Olimpu, porażka Orlika

4 godzin temu

Siatkówka

Przedstawiciele Volleya, występujący od tego sezonu w ramach grupy 4, zmagania zainaugurowali w dalekim Sędziszowie Małopolskim. I starcie z tamtejszym Solarem zaczęli źle, bo pierwszą partię przegrali różnicą siedmiu piłek. Później już jednak opanowali sytuację i przeważali na parkiecie. Na tyle, iż wygrali kolejne trzy sety i tym samym cały mecz.

Solar Sędziszów Małopolski – Volley Strzelce Opolskie 1:3 (25:18, 20:25, 23:25, 20:25)
Volley:
Błażej, Walczak, Kraj, Roque de Oliveira, Zapłacki, Kaźmierczak, Gawron (libero) oraz Sarnecki.

Piłka ręczna

Wyjazdowe zwycięstwo zanotowali także szczypiorniści z Grodkowa. I były to dla nich trzeci triumf w trzecim pojedynku aktualnej kampanii. Nic więc dziwnego, iż przewodzą stawce grupy B (pełna tabela TUTAJ). Tym razem Olimp grał w Kościanie i wygrał dość pewnie. Goście zaczęli spotkanie od trzech trafień z rzędu co potem pozwalało im nie tylko trzymać rękę na pulsie, ale i stopniowo powiększać przewagę. Niemniej fakt, iż w ich szeregach najlepszym graczem meczu został bramkarz Mateusz Lellek też o czymś świadczy.

Tęcza Kościan – Olimp Grodków 27:35 (11:16)
Olimp:
Kusek, Lellek, Pietrowski – Lemaniak 7, Łacny 5, Kolanko 4, Ziemiński 4, Hanas 3, Lilien 3, Żubrowski 3, Koprek 2, Turkowski 2, Klimaszewski 1, Słomczewski 1, Gajewski, Lechowicz.

U brzeżan było podobnie… tylko, iż na ich niekorzyść. Rywale z Buku gwałtownie odskoczyli na cztery bramki, a potem długo kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Niemniej tuż po zmianie stron nasi szczypiorniści doprowadzili do remisu po 14, ale już nie byli w stanie pójść za ciosem i gospodarze znowu im odskoczyli. Choć też pięć minut przed końcem gracze Orlika zbliżyli się na jednego gola, ale bez happy endu.

Spartakus Buk – Orlik Brzeg 28:25 (13:11)