Wygrywamy z Podbeskidziem Bielsko-Biała! 2:1 (0:0)

mkschojniczanka.pl 3 tygodni temu

Trzy punkty zostają w domu! Chojniczanka Chojnice wygrała przy M12 z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 (0:0).

Pierwsza część spotkania nie przyniosła żadnych bramek, a oba zespoły nie były w stanie otworzyć wyniku meczu. Prawdziwe emocje i strzelanie rozpoczęło się po zmianie stron, a jako pierwsi do siatki trafili Górale — autorem bramki dla gości na 0:1 był Paweł Czajkowski.

Trafienie rywali podziałało motywująco na nasz zespół, który — podobnie jak podczas pierwszej połowy — miał przewagę nad Podbeskidziem, spychając ich wielokrotnie na własne pole karne. Chwilę po trafieniu Podbeskidzia, dogodną sytuację miał Dariusz Kamiński, który po idealnym dośrodkowaniu główkował, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

W 72. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny, który pewnie został wykorzystany przez Valērijsa Šabalę i tym samym Chluba Grodu Tura doprowadziła do wyrównania. Nasz zespół, chcąc iść za ciosem, coraz częściej pojawiał się w polu karnym Podbeskidzia. Swoją szansę na strzelenie gola miał Jakub Branecki, ale minął się z piłką po ślizgu w pole karne. Sytuację miał także Jakub Romanik, który posłał futbolówkę ponad bramkę.

Druga bramka dla naszego zespołu padła w 79. minucie meczu, a jej autorem był Marcin Kozina. Genialnym strzałem z dystansu popisał się za to Damian Nowacki, ale Konrad Forenc zdołał obronić ten strzał i tym samym uchronił swój zespół przed stratą trzeciej bramki. Pomimo wymiany ciosów z obu stron, spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną zespołu z Chojnic.

Kolejny mecz Chluba Grodu Tura rozegra na wyjeździe w Jastrzębiu. Spotkanie w ramach 10. kolejki Betclic 2. Ligi odbędzie się 22 września o godzinie 19:30.

9. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Chojniczanka — Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:0)

0:1 – Paweł Czajkowski (56′)
    1:1 – Valērijs Šabala (75’k)
    2:1 – Marcin Kozina (82′)

Chojniczanka: 29. Damian Primel – 21. Jakub Goliński, 8. Tomasz Boczek, 5. Beniamin Czajka, 11. Marcel Stefaniak (66′, 2. Mateusz Bąkowicz) – 10. Dariusz Kamiński (70′, 79. Marcin Kozina), 66. Patryk Olejnik (70′, 24. Jakub Romanik), 7. Błażej Szczepanek (84′, 34. Damian Nowacki), 6. João Guilherme, 58. Bartosz Pikul (46′, 22. Jakub Branecki) – 20. Valērijs Šabala.

Podbeskidzie: 1. Konrad Forenc – 13. Dawid Ściuk, 28. Kornel Osyra, 4. Marcin Biernat, 22. Kacper Gach (81′, 3. Daniel Dziwniel) – 20. Szymon Gołuch (46′, 23. Marcel Misztal), 18. Paweł Czajkowski, 27. Jaka Kolenc (31′, 24. Michał Bednarski), 30. Radosław Zając (63′, 33. Bartosz Bieroński), 7. Linus Rönnberg (63′, 70. Lionel Abate Etoundi) – 90. Lucjan Klisiewicz.

Żółte kartki: Primel, Goliński, Branecki — Gołuch, Rönnberg, Zając, Ściuk, Bednarski, Bieroński, Biernat.

Czerwona kartka: Bartosz Bieroński (87′, Podbeskidzie, za drugą żółtą).