Wygrywamy z Polonią Bytom 1:0!

mkschojniczanka.pl 4 godzin temu

Chojniczanka odniosła zwycięstwo w domowym spotkaniu 15. kolejki Betclic 2. Ligi. Na naszym stadionie przy Mickiewicza 12 pokonaliśmy wicelidera tabeli, Polonię Bytom, a mecz zakończył się wynikiem 1:0. Tym samym trzy punkty zostają w Chojnicach!

Zwycięskiego gola na wagę trzech punktów strzelił w 56. minucie Beniamin Czajka, który głową pokonał bramkarza gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Od początku spotkania Polonia Bytom pokazywała naszemu zespołowi, iż przyjechała na M12 walczyć o pełny komplet punktów. Już w czwartej minucie Konrad Andrzejczak próbował zaskoczyć Damiana Primela strzałem z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane przez Tomasza Boczka i minęło naszą bramkę. Chwilę później Kamil Wojdyra miał szansę na otwarcie wyniku po podaniu Grzegorza Szymusika w pole karne, jednak minął się on z piłką.

W siedemnastej minucie Marcin Kozina próbował pokonać bramkarza Polonii strzałem z dystansu, jednak Axel Holewiński wybronił ten strzał, ratując swój zespół przed stratą gola. Po chwili Holewiński ponownie musiał interweniować, gdy Kozina znów popisał się strzałem sprzed pola karnego.

Po tych dwóch próbach akcja przeniosła się pod nasze pole karne, ale zarówno nasza obrona, jak i Primel skutecznie powstrzymywali ataki rywali. kilka później Kozina mógł przyczynić się do zdobycia pierwszej bramki dla Chojniczanki – przechytrzył obronę Polonii, podał piłkę do Jakuba Braneckiego, ten do Valērijsa Šabali, ale Łotysz posłał piłkę nad bramką Holewińskiego. Po tej sytuacji akcja przeniosła się pod nasze pole karne.

Niewiele brakowało, by Radosław Seweryś zdobył gola dla Polonii, ale świetną interwencją z linii bramkowej popisał się Šabala, wybijając piłkę poza pole karne. Chwilę później nasz napastnik mógł uszczęśliwić kibiców zebranych przy M12, gdy Mikołaj Łabojko nie opanował piłki po podaniu Remigiusza Szywacza. Šabala przejął futbolówkę, ale jego strzał minął pustą bramkę Polonii. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem 0:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się od naszego ataku na pole karne Polonii. W czterdziestej ósmej minucie Jakub Branecki miał szansę na zdobycie gola, ale czujny Holewiński obronił strzał. Kilka minut później stało się to, na co wszyscy czekali. Po rzucie rożnym Beniamin Czajka strzelił bramkę na wagę zwycięstwa. Rywale próbowali wyrównać wynik, ale obrona oraz Damian Primel skutecznie im to uniemożliwiali. W siedemdziesiątej minucie Primel popisał się fenomenalną paradą, broniąc strzał Tomasza Gajdy z rzutu wolnego. Do końca spotkania nasz zespół nie dał rywalom żadnych szans, dzięki czemu trzy punkty zostały w Chojnicach, a my możemy cieszyć się z wygranej.

Dla naszego zespołu to bardzo udane rozpoczęcie meczowego maratonu przy M12. Już w najbliższą środę, 30 października, podejmiemy u siebie w ramach 1/16 Pucharu Polski aktualnego Mistrza Polski, Jagiellonię Białystok. Początek meczu o godzinie 17:30.

15. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Chojniczanka Chojnice — Polonia Bytom 1:0 (0:0).

1:0 – Beniamin Czajka 56′

Chojniczanka: 29. Damian Primel — 2. Mateusz Bąkowicz, 8. Tomasz Boczek, 5. Beniamin Czajka, 19. Maksymilian Tkocz — 24. Jakub Romanik (70′, 80. Filip Mosek), 66. Patryk Olejnik (82′, 31. Jakub Żywicki), 7. Błażej Szczepanek, 20. Valērijs Šabala (82′, 34. Damian Nowacki), 79. Marcin Kozina (70′, 10. Dariusz Kamiński) — 22. Jakub Branecki.

Polonia Bytom: 99. Axel Holewiński — 14. Grzegorz Szymusik (75′, 16. Patryk Stefański), 77. Dominik Konieczny, 4. Remigiusz Szywacz, 30. Radosław Seweryś, 7. Lucjan Zieliński (59′, 28. Olivier Wypart) — 11. Konrad Andrzejczak (59′, 21. Wojciech Szumilas), 6. Daniel Ściślak, 8. Mikołaj Łabojko (70′, 17. Sebastian Steblecki), 18. Tomasz Gajda — 9. Kamil Wojtyra.

Żółte kartki: Szczepanek, Kozina, Olejnik, Tkocz, Branecki — Konieczny.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Wyszowate).