Wysokie miejsca w Peru

rc.fm 1 miesiąc temu

Z bardzo dobrej strony w zakończonych w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Mistrzostwach Świata U20 w Peru, pokazały się zawodniczki Stali Ostrów. Sztafeta 4x100 metrów z Ingą Kanicką w składzie była czwarta, a Olga Szlachta finał trójskoku ukończyła na szóstym miejscu.

Sztafeta 4x100 metrów w składzie Klaudia Chrostek, Jagoda Żukowska, Inga Kanicka i Oliwia Zimoląg finiszowała na piątym miejscu z czasem 44,95 s. Na mecie okazało się, iż Australijki przekroczyły strefę zmian i zostały zdyskwalifikowane. Polki przesunęły się na czwarte miejsce tuż za podium. Do medalu zabrakło tak niewiele. Czwarte miejsce na świecie do lat 20 to i tak wielki sukces polskich sprinterek.

na fot.: Olga Szlachta zajęła szóste miejsce w finale trójskoku kobiet U20

Sukcesem jest również szósta lokata Olgi Szlachty w konkursie trójskoku. Mistrzyni Polski w tej konkurencji do lat 20 w Limie skoczyła najdalej 13,16 metra. Wyniki w granicach jej rekordu życiowego 13,45 m sprawiłby, iż otarłaby się o medal. Szczególnie skoda ostatniej próby, minimalnie przekroczonej, bo Olga wylądowała w granicach 13,30-13,40 metra. Ostatecznie została szóstą trójskoczkinią do lat 20 na świecie, co trzeba również docenić.
Reprezentacja Polski z Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce U20 z Peru wraca z czterema medalami. To kolejna impreza rangi mistrzowskiej, na której w tym sezonie swój udział zaznaczają lekkoatleci KS Stal LA Ostrów.

na fot.: Inga Kanicka, członki czwartej sztafety świata 4x100 metrów U20