Wysokie zwycięstwo juniorów Kuźni Stalowa Wola z drużyną III LO Zamość

7 miesięcy temu

W pierwszym meczu o 9. miejsce w rozgrywkach strefowych juniorów do lat 17, zespół CSM Kuźnia Stalowa Wola pokonał wysoko UKS III LO Zamość i rewanż wydaje się być zwykłą formalnością.

Gospodarze od początku narzucili przeciwnikowi swój rytm i już po pierwszej kwarcie można było wskazać zwycięzcę. Kuźnia prowadziła różnicą 27 punktów. Po dwudziestu minutach przewaga naszej drużyna urosła do 34 „oczek„. Po przerwie mecz się wyrównał, ale przede wszystkim dlatego, iż koszykarze trenera Bełczowskiego nie forsowali już tak dużego tempa, jak w pierwszych dwóch osłonach, a poza tym rozrzedzili mocno szyki obronne.

W zespole Kuźni pierwszoplanową postacią był Mikołaj Dziechciarz. Zdobył tylko o cztery punkty mniej od całego zespołu z Zamościa. Trafił 5×3 i 9×2, wykorzystał 14 z 19 rzutów wolnych.

CSM KUŹNIA STALOWA WOLA – III LO ZAMOŚĆ 96:49 (35:8, 16:9, 24:15, 21:17)
KUŹNIA: Dziechciarz 45 (5×3), Maciejak 24, Witych 16, Fabianowski 9, Karwas 2, Kuciński, Allagapen, Sowa, Turek, Pawusiak.
III LO: Kasperski 18, Jaworski 14, Budzyński 10, Marcinkiewicz 4, Stefański 2, Seregiet 1, Pikor, Socha, Łaniak, Kłoda.