Wzięli rewanż! Świetny mecz Enea ABRAMCZYK Astorii

Enea ABRAMCZYK Astoria wyrównała stan półfinałowej rywalizacji z GKS Tychy. W niedzielnym meczu bydgoszczanie wygrali z GKS Tychy 74:58.

Niedzielne spotkanie przyniosło zdecydowanie mniej emocji niż poprzednie. Asta gwałtownie objęła wysokie prowadzenie i z każdą kolejna kwartą powiększała przewagę. Po 30 minutach gry prowadziła 63:42 i w zasadzie pewne było, iż na Śląsk pojedzie z jednym zwycięstwem na koncie. W ostatnich dziesięciu minutach goście

W drugim niedzielnym meczu Górnik Zamek Książ Wałbrzych pokonał SKS Fulimpex Starogard Gdański 86:73 i prowadzi 2:0. Kolejne mecze w następny weekend.

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2023/2024 – PÓŁFINAŁ, II MECZ – 5.05.2024 R.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – GKS TYCHY 74:58 (17:19, 16:6, 30:14, 11:19)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1.
Mecze numer trzy i cztery odbędą się w Tychach (11.05., 12.05. – oba o 20:00)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Aleksander Krutikow): Jeszke 15, Małgorzaciak 14 (4×3), Kaszowski 12 (9 zb.9), Zegzuła 8, Kiwilsza 4 (9 zb.) oraz Śmigielski 6, Stupnicki 5, Wińkowski 5, Walker 3, Burczyk 2, Ulczyński 0.

GKS (trener Tomasz Jagiełka): Kamiński 15, Samiec 9, Szmit 7, Zmarlak 3 (12 zb.), Walski 2 oraz Koperski 11, Nowakowski 7, Duda 4, Danielak 0, Węgrowski 0.

Sędziowali: Jakub Adameczek, Mikołaj Kozubiński, Błażej Rymarczyk.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Bartłomiej Wojdak.
Widzów: 1.190.