XIII Legnicki Półmaraton oraz V Legnicka Dziesiątka - fotogaleria (część 1)

4 dni temu
W niedzielę 7 października miłośnicy biegów wystartowali w XIII Legnickim Półmaratonie oraz V edycji Legnickiej Dziesiątki. Na starcie obu biegów stanęło łącznie 546 uczestników. Zobaczcie pierwszą część fotogalerii z tej imprezy. W sportowej rywalizacji wzięli udział zawodowi biegacze oraz amatorzy, którzy mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach: 10 000 metrów oraz półmaratońskim dystansie 21 097 metrów. Trasa przebiegała ulicami miasta oraz alejami w Parku Miejskim, a uczestników po drodze dopingowali kibice.

W biegu na 10 kilometrów pierwszy przekroczył linię mety Artur Gułaja z Legnicy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewelina Olejnik.

Na dystansie półmaratońskim zwyciężył Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy. Jego czas: 1 godzina 10 minut 51 sekund pozwolił mu wyprzedzić drugiego na mecie, legniczanina Rafała Bardzińskiego. Trzecią pozycję w wywalczył Mateusz Harzowski z Wrocławia.

Wśród pań ponad 21-kilometrową trasę najszybciej ukończyła Lidia Niekraś z Kłodzka. Jej czas to 1 godzina 29 minut i 12 sekund. Druga na mecie była Monika Straszko z Wrocławia, a podium zamknęła Olha Holubchenko z Legnicy.

[news:1629883]