XIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY I WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

ryglice.pl 2 godzin temu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach, Centrum Kultury w Ryglicach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach były organizatorami XIII Przeglądu Twórczości Plastycznej Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, który był równocześnie konkursem plastycznym.

Konkurs ten ogłoszony został w marcu 2026 roku i skierowany był do Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 18 czerwca 2026 r. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, dowolną techniką i w dowolnym formacie z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i dostarczeniu jej do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ryglicach do 11 czerwca 2026 r.

Udział w konkursie wzięli Uczestnicy placówek z terenu województwa małopolskiego.

Nadrzędnym celem konkursu jest propagowanie i promocja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, poszukiwanie uzdolnionych plastycznie osób niepełnosprawnych oraz ich aktywizowanie.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu

II miejsce ex aequo:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach

Warsztat Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej

III miejsce:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu

Wyróżnienia:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gruszowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Karwodrzy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzepienniku Biskupim

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach

Przegląd był ilustracją zdolności i talentów artystów niepełnosprawnych. Wszyscy mogli podziwiać sztukę pełną ekspresji, ocenianą przez znawców jako jedną z najbardziej autentycznych. Wszystkie prace konkursowe wymagały ogromnego wkładu pracy oraz cierpliwości i zaangażowania ze strony ich twórców, prace były unikatowe o ogromnych walorów artystycznych. Każdy uczestnik konkursowych zmagań wyjechał z nagrodą. Nagrody otrzymały także wszystkie Domy. Po zakończeniu wernisażu wszyscy wzięli udział we wspólnym poczęstunku oraz zabawie prowadzonej przez Wodzirejów.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach

składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu

i przeprowadzeniu konkursu, współorganizatorom:

Centrum Kultury w Ryglicach i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ryglicach

oraz sponsorom, którym należą się szczególne podziękowania

za sfinansowanie zakupu nagród dla uczestników konkursu.

Idź do oryginalnego materiału