XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza wygrała SMS Świdnica – drużynowo i indywidualnie (zdjęcia)

egrudziadz.pl 5 miesięcy temu

Pierwszy na mecie 4. etapu w Grudziądzu był ROONI RON z narodowej reprezentacji Estonii, a w generalnej klasyfikacji indywidualnej całego wyścigu zwyciężył SZYMON BĘBEN z SMS Świdnica (Dolny Śląsk)! Wyścig zawitał do Grudziądza, Gruty, Łasina, Lisewa, Chełmży, Świecia.

Najlepsza trójka zawodników z pucharami i medalami XXXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów UCI o Puchar Prezydent Grudziądza: Szymon Bęben (SMS Świdnica) – w środku, Marceli Pera (KTK Kalisz) – z lewej i 3. Antoine Quint (Grinta Regional Team Nord), w pomarańczowej koszulce.
Drużyna SMS Świdnica wygrała XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Trudny wyścig ukończyło 107 zawodników. Wraz z XXXIII Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza rozegrano także Memoriał Eugeniusza Gryndy. Polscy kolarze dobrze czuli się na naszych szosach. Drużynowo cały wyścig wygrała SMS Świdnica przed silną reprezentacją narodową Estonii a 3. miejsce wywalczył KTK Kalisz. Indywidualnie triumfował Szymon Bęben z SMS Świdnica ale bardzo ładnie walczyli też kolarze Stali Grudziądz, zajmując w końcowej klasyfikacji generalnej wysokie lokaty: 11. Aleksander Kasprowicz (ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz) i 13. Artur Vareljyan (ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz).

Bardzo dobrze wypadła też ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz w końcowej klasyfikacji drużynowej. Zajęła wysokie, 5. miejsce. (Wystartowało 31 drużyn). Gratulacje! Grudziądzanie wyprzedzili m.in. reprezentacje narodowe niektórych państw. Pierwsza dziesiątka drużyn: 1. SMS Świdnica, 2. ESTONIAN National Team, 3. KTK Kalisz, 4. GRINTA Regional Team Nord, 5. ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz, 6. Team Zealand Cycling Kuehne+Nagel, 7. GERMAN National Team, 8. ISRAEL National Team, 9. GMS Cycling Team Glabbeek, 10. Latvia National Team.

Pierwsza dziesiątka kolarzy na mecie 4. etapu w Grudziądzu – Memoriał Janusza Dzięcioła:

Ostatni, 4. etap XXXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza (rywalizacja na osiedlu Lotnisko) wygrał Rooni Ron (narodowa reprezentacja Estonii), przed Antonim Biłykiem z Klubu Kolarskiego Tarnovia a 3. na mecie był Szymon Bęben z SMS Świdnica, który wygrał indywidualnie cały wyścig po 4 etapach! Na mecie na Lotnisku 4. był Marceli Pera z KTK Kalisz, 5. miejsce zajął Emil Clausen Team Zealand Cycling – Kuehne+Nagel, 6. Victor Wedekind z reprezentacji narodowej Niemiec, 7. Wiktor Gałdyn z KTK Kalisz, 8. Joonas Puuraid z reprezentacji narodowej Estonii, 9. Matyas Purnoch z Rexonix Kovo Praha, 10. Niclas Jensen z Team Zealand Cycling -Kuehne+Nagel.

NAJLEPSI INDYWIDUALNIE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ (CZOŁOWA „15”):

1. Szymon Bęben (SMS Świdnica), 2. Marceli Pera (KTK Kalisz), 3. Antoine Quint (Grinta Regional Team Nord), 4. Wojciech Plonka (Tarnovia), 5. Rico Tammepuu (ESTONIAN National Team), 6. Dawid Rutkowicz (SMS Świdnica), 7. Roei Edinger (ISRAEL National Team), 8. Nicklas Jensen (Team Zealand Cycling – Kuehne+Nagel), 9. Victor Wedekind (GERMAN National Team), 10. Ksawery Gancarz (UKKS Imielin Team), 11. Aleksander Kasprowicz (ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz), 12. Nicholas van der Merwe (BULGARIAN National Team), 13. Artur Vareljyan (ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz), 14. Joonas Puuraid (ESTONIAN National Team), 15. Ron Rooni (ESTONIAN National Team).

Końcowa klasyfikacja punktowa: 1. Ron Rooni (ESTONIAN National Team), 2. Matyas Purnoch (Rexonix Kovo Praha), 3. Antoni Biłyk (Klub Kolarski Tarnovia).

Najaktywniejsi po 4 etapach: 1. Joonas Puuraid (ESTONIAN National Team), 2. Nicholas van der Merwe (BULGARIAN National Team), 3. Ron Rooni (ESTONIAN National Team).

Najlepsi zawodnicy Pomorza i Kujaw: 1. Aleksander Kasprowicz (ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz), 2. Artur Kowalski (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń, 3. Joachim Kostkowski (ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz)