Z beniaminkami nie szło. Z Concordią bez wygranej

1 rok temu

Gdy rywalami Mławianki w tym sezonie byłyby tylko inne beniaminki, podopieczni Piotra Rzepki nie utrzymaliby się w szeregach trzecioligowców. W trójmeczu z innymi pierwszoroczniakami zdobyli zaledwie trzy oczka. Nie wygrali żadnego z sześciu rozegranych pojedynków.

Nic w tej kwestii nie zmienił wyjazdowy bój z Concordią. Wszystko zaczęło się idealnie – w 22 minucie mławianie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wylądowało idealnie na głowie Macieja Komorowskiego. Rosły obrońca zrobił pożytek ze swoich warunków fizycznych. głową skierował piłkę do siatki. Nie zabrakło kołyski – dla niedawno urodzonej córki popularnego „Komora”.

Wynik do przerwy już się nie zmienił. Uderzenie Michała Stryjewskiego wybronił Jakub Wąsowski. W odpowiedzi Piotr Piotrowski zatrzymał próby w wykonaniu Łukasza Kopki i Jakub Rękawka. Natomiast lob w wykonaniu Joao Augusto okazała się niecelna.

Niestety w drugiej połowie skuteczniejsi okazali się elblążanie. Wspominany wyżej Brazylijczyk uderzeniem z bliska doprowadził w 54. minucie do wyrównania.

Od tego momentu trwało przeciąganie liny. Obie strony miały swoje okazje do zadania decydującego ciosu. Joao Odillon nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Natomiast próby z dystansu Jakuba Kopacza i Mateusza Stryjewskiego (piłka zmierzała w górny róg bramki) wybronił bramkarz.

W 75. minucie Concordia strzeliła drugiego gola. Błąd Macieja Rogalskiego wykorzystał z zimną krwią Michał Góral. To przesądziło o wyniku batalii – Concordia okazała się w końcowym rozrachunku lepsza o jedno trafienie.

Concordia Elbląg – Mławianka Mława 2:1 (0:1)
Mławianka: Piotrowski – Dobek-Pietrowski (81. Kurowski), M. Rogalski, Komorowski, Olczak, Kostyk (60. Karol), Kopacz, Tworek (60. Sobotka), Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Odillon
Pozostałe wyniki XXIX kolejki (20-21 maja): Pelikan – Błonianka 5:2, Pogoń – Lechia 3:2, Jagiellonia II – Sokół 3:1, Legionovia – Sokół, Legionovia – Ursus 2:1, Unia – Broń 0:1, ŁKS II – Świt, Olimpia – Legia II 0:3, Pilica – Warta 1:1

18. Ursus Warszawa 29 20 36:66

XXX kolejka (24 maja): Błonianka – Pilica, Warta – Olimpia, Legia II – Concordia, Mławianka – ŁKS II (godz. 17), Świt – Unia, Broń – Legionovia, Ursus – Jagiellonia II, Sokół – Pogoń, Lechia – Pilica

XXXI kolejka (27-28 maja): Lechia – Błonianka, Pelikan – Sokół, Pogoń – Ursus, Jagiellonia – Broń, Legionovia – Świt, Unia – Mławianka (sobota godz. 14), ŁKS II – Legia II, Concordia – Warta, Olimpia – Pilica

Klasyfikacja strzelców: 17 – Mateusz Stryjewski (Mławianka), Szymon Wiejak (Legionovia), 16 – Arkadiusz Ciach (Świt), 15 – Joao Odillon (Mławianka), 14 – Jean Sarmiento (Pogoń), Michał Stryjewski (Mławianka), Marcin Szymczak (Broń), Szymon Sołtysiński (Pelikan), Kamil Zalewski (Olimpia)

Fot: Bogdan Jakubowski