Z myślą o rehabilitacji najmłodszych pacjentów

6 dni temu
Fizjoterapeuci ze starachowickiego szpitala rozwijają swoje umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnej metody DUNAG - specjalistycznego kombinezonu rehabilitacyjnego, który wspiera terapię dzieci i młodzieży z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Szkolenie załogi Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci prowadzi sam twórca metody Robert Kwiatkowski. Pomoże to terapeutom jeszcze skuteczniej poprawiać postawę, koordynację i wzorce ruchowe u najmłodszych pacjentów.

Stosowany w tej metodzie specjalistyczny kombinezon rehabilitacyjny to zaawansowane narzędzie wspomagające terapię ruchową, składające się z następujących elementów: kamizelki, spodenek, podpór kolanowych i stopnych, naciągów i elementów cięgnistych, siedziska.

Elementy te w sposób kompleksowy oddziałują na biomechanikę ciała pacjenta, umożliwiając korekcję postawy, stabilizację oraz wsparcie w kształtowaniu prawidłowych wzorców ruchowych.

Działanie kombinezonu opiera się na proprioceptywnym oddziaływaniu na układ biomechaniczny pacjenta. najważniejsze funkcje obejmują:

- utrwalanie prawidłowych wzorców ruchowych poprzez optymalne ustawienie segmentów ciała,

- budowanie napięcia w centrum ciał
Idź do oryginalnego materiału