Oskar Kubiak, który jeszcze niedawno zachwycał kibiców przy Alei 600-lecia, podpisał kontrakt z mistrzem Czech – Slavią Praga!
Umowa 19-latka będzie obowiązywać do czerwca 2030 roku.
To dla nas ogromna duma! Choć Oskar grał u nas tylko przez kilka miesięcy, jego statystyki z jesieni mówią same za siebie:
– 18 spotkań w barwach Sokoła;
– 14 bramek;
– 5 asyst.
Świetna forma zaowocowała powrotem z wypożyczenia do Arki Gdynia.
Oskar Kubiak urodził się 25 września 2006 roku w Inowrocławiu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gople Kruszwica, w którym grał w latach 2013-2018, a następnie przeniósł się do Wdy Świecie.
Podczas gry w Sokole, gdzie najczęściej występował na skrzydle, wielokrotnie był wyróżniany przez tygodnik „Piłka Nożna”, a po zakończeniu sezonu Betclic 2. Ligi znalazł się także w prestiżowej „11” sezonu 2025/26 „Piki Nożnej”.
Nowy klub Oskara ma zapewniony udział w fazie ligowej Ligi Mistrzów, więc już niedługo zobaczymy naszego byłego zawodnika na największych europejskich arenach!
Oskarze, gratulujemy tego wielkiego kroku i dziękujemy za każdą minutę zostawioną na boisku w Kleczewie!
Trzymamy kciuki za Twoje sukcesy w Pradze i podbój Europy!
Fot. Szczepan Rachwalski
Fot. FB Slavii Praga













