Z Sokoła Kleczew do Ligi Mistrzów!

sokolkleczew.pl 1 godzina temu

Oskar Kubiak, który jeszcze niedawno zachwycał kibiców przy Alei 600-lecia, podpisał kontrakt z mistrzem Czech – Slavią Praga!

Umowa 19-latka będzie obowiązywać do czerwca 2030 roku.

To dla nas ogromna duma! Choć Oskar grał u nas tylko przez kilka miesięcy, jego statystyki z jesieni mówią same za siebie:

18 spotkań w barwach Sokoła;

14 bramek;

5 asyst.

Świetna forma zaowocowała powrotem z wypożyczenia do Arki Gdynia.

Oskar Kubiak urodził się 25 września 2006 roku w Inowrocławiu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gople Kruszwica, w którym grał w latach 2013-2018, a następnie przeniósł się do Wdy Świecie.

Podczas gry w Sokole, gdzie najczęściej występował na skrzydle, wielokrotnie był wyróżniany przez tygodnik „Piłka Nożna”, a po zakończeniu sezonu Betclic 2. Ligi znalazł się także w prestiżowej „11” sezonu 2025/26 „Piki Nożnej”.

Nowy klub Oskara ma zapewniony udział w fazie ligowej Ligi Mistrzów, więc już niedługo zobaczymy naszego byłego zawodnika na największych europejskich arenach!

Oskarze, gratulujemy tego wielkiego kroku i dziękujemy za każdą minutę zostawioną na boisku w Kleczewie!

Trzymamy kciuki za Twoje sukcesy w Pradze i podbój Europy!

Fot. Szczepan Rachwalski

Fot. FB Slavii Praga

Idź do oryginalnego materiału